Collective Dreaming

Gegužės 8-17 dienomis „Collective Dreaming“ programa atkeliauja į Vilnių! Programą sudarys dvi meninink video kūrinių peržiūros Meno avilyje ir dvi kūrybinės dirbtuvės kultūros komplekse „SODAS 2123”. Programą jungia svarstymai apie žodį dreaming (liet. sapnuoti ir svajoti) kaip vaizduotės galią kuriant naujus rytojus bei pasąmoningą realybės išgyvenimą sapnuojant. Programos metu svarstysime apie namus, meilę kitam (tiek žmogui tiek daugiau-nei-žmogui), bendruomenę, rūpestį ir bendras svajones netolimai ateičiai. 

„Collective Dreaming“ – tai meninio tyrimo ir renginių projektas, jungiantis Škotijos, Ukrainos ir Lietuvos videomeną ir mintis. Projektas paremtas noru ieškoti ryšio ir kolektyvinio išsilaisvinimo. Solidarizuojantis prieš visas kolonijinio smurto formas šio projekto programa siekia kritiškai pažvelgti į imperialistines, kapitalistines ir patriarchalines galios struktūras ir taip stengtis suprasti realybę, kurioje gyvename. Šiame kontekste meną matome kaip metodą, padedantį atsiverti naujoms mintims, viltims, svajonėms ir bendradarbiavimui. 

Daugiau apie renginius:

Iš lūpų į lūpas: kolektyvinės fikcijos rytojams

Gegužės 11 d., 13 val., SODAS 2123 (Vitebsko g. 21-23, Vilnius)

„Jei nekeičiame savo sąmonės, negalime pakeisti ir savo veiksmų ar tikėtis pokyčio iš kitų“ – bell hooks, „Talking Back“

Kalba tai nuolat kintanti ir materialius pokyčius pasaulyje kurianti sistema. Mūsų žodžiuose ir sakiniuose užkoduoti dominuojantys buvimo pasaulyje būdai bei limitai supratimui ir vaizduotei. Kalba yra neatsiejamai susieta su mūsų sąmone, tad norint ją plėsti, pirmiausia žvelgiame į savo žodžius – kokių žodžių trūksta rytojui, kokius konceptus savo kalboje turėtume paleisti norint išsilaisvinti, kokie troškimai slepiasi mūsų pauzėse?

Šių kūrybinio rašymo dirbtuvių metu kviesime reflektuoti utopinę teoriją ir žaisti su kalba netolimai ateičiai. Atsispiriant nuo inspiruojančių tekstų ir užminimų rašymui, dalyviai bus skatinami naudoti spekuliatyvią fikciją kaip įrankį prieš bejėgiškumą ir izoliaciją. 

Rašymo patirtis dalyvavimui nereikalinga, dirbtuvės bus neformali, atvira erdvė kūrybiškumui, svajonėms ir pokalbiams. Dirbsime lietuvių kalba. 

Šios dirbtuvės buvo inspiruotos ir skolinasi medžiagą iš meninink Maya Uppal, facilitavus panašaus pobūdžio dirbtuves „Collective Dreaming” renginių serijai Glazgo „Centre for Contemporary Arts”. 

Registracijos forma: https://forms.gle/87sHR2j5aLt29QxZ7 

Sapnų pokalbis su Teta Tsybulnyk

Gegužės 17 d., 18:30 val., SODAS 2123 (Vitebsko g. 21-23, Vilnius)

Socialinis sapnavimas (angl. social dreaming) – būdas grupėje dalintis sapnais ir per asociacijas, atsiminimus ir jausmus kartu kurti naujas mintis. Šių dirbtuvių centre yra sapnai, o ne sapnuotojai. Dirbtuvių erdvėje sapnai galės būti išgirsti, praplėsti, asociatyviai sujungti su kitomis grupės patirtimis, todėl kviečiame prisijungti net ir jei daug ar labai spalvingai nesapnuojate. Norime pabrėžti, kad tai nėra terapijos seansas, o kolektyvinis pokalbis.

Pirma dirbtuvių valanda bus skirta sapnų dalinimuisi. Kitas 30 minučių vyks bendra refleksija. Dirbtuvėms pasibaigus facilitatorė Teta Tsybulnyk trumpai pristatys savo sapnų tyrinėjimus „Sapnuoti karo laikais“ ir bus laiko neformaliems pokalbiams. Pagrindinė dirbtuvių kalba – anglų, tačiau padėsime pokalbyje aktyvuoti ir lietuvių bei ukrainiečių kalbas.

Teta Tsybulnyk yra menininkė, antropologė ir pradedanti psichoanalitikė, gyvenanti Kyjive. Jos tyrimų laukas apima temas nuo nežmogiško žvilgsnio į gamtą iki pasąmonės semiotikos. Teta yra ruїns collective bendraįkūrėja kartu su Elias Parvulesco.

Jeigu galime užtikrinti didesnį dirbtuvių prieinamumą arba jei turite, klausimų, ko tikėtis, susisiekite julija.silyte@gmail.com.

Registracijos forma: https://forms.gle/ThnZCXbs9GVChDVP6 

Programą organizuoja ir kuruoja Julija Šilytė ir Milda Valiulytė. Finansuoja Lietuvos kultūros taryba.