https://www.archfondas.lt/
https://www.facebook.com/archfondas
https://www.instagram.com/architekturos_fondas/

 

Viešoji įstaiga „Architektūros fondas” yra nevyriausybinė, pelno nesiekianti viešoji įstaiga, veikianti architektūros, kultūros ir edukacijos srityse. Pastarąjį dešimtmetį organizacija veikia kaip atvira platforma, jungianti ir skatinanti įvairias iniciatyvas ir projektus, skirtus architektūros kultūrai puoselėti.

http://www.dizainofondas.lt/
https://www.facebook.com/dizainofondas/

 

Dizaino fondas – tai iniciatyva, orientuota į Lietuvos dizaino istorijos tyrimus, dizaino kultūros puoselėjimą, aktualizavimą ir sklaidą. 2016 m. viešąją įstaigą „Dizaino fondas“ įsteigė trys dizaino tyrėjai: Karolina Jakaitė, Šarūnas Šlektavičius ir Gintautė Žemaitytė.

 

Kodėl ėmėmės tokios iniciatyvos? Nes beveik visų XX a. II pusės dizaino institucijų archyvai yra dingę, neišliko metodiniuose kabinetuose saugoti lietuvių dizainerių sukurti projektai, bibliotekų fonduose nurašyta didelė dalis sovietinio laikotarpio dizaino srities leidinių ir dokumentų. Stinga dėmesio ir šiandienos dizaino procesams, sąsajoms su Lietuvos dizaino tradicija.

 

Vienas Dizaino fondo tikslų – (su- / at-) kurti Lietuvos dizaino istorijos fondą, sudarytą ne tiek iš materialių objektų, kiek iš istorijų ir pasakojimų, dokumentuojant liudininkų prisiminimus ir privačiose kolekcijose išsaugotus artefaktus. Taip gimė „Dizaino fondo interviu“ platforma, o į vaizdo pokalbius yra kviečiami XX a. 7–8-ojo dešimtmečių Lietuvos dizaino pasaulio asmenybės, architektai ir dizaineriai, kurie tuo metu vadinti dailininkais-konstruktoriais.

 

Tokio pokalbio metu nuskambėjo itin taikli Algimanto Nasvyčio mintis apie daiktus: „Įspūdingų dalykų pasaulyje vis daugėja. Ir jie jau nebegali taip žavėti, kai pradedi galvoti, kad čia yra vienas toks daiktas, ten – panašus, bet kitoks. Pradedi mažiau dėmesio skirti unikalumui formos požiūriu, turinio požiūriui visai kas kita”. Mus labiausiai domina tas turinio požiūris: istorijos, kurios leistų pažinti Lietuvos dizaino kūrėjus, jų vardus ir pavardes, sužinoti daugiau apie jų sukurtus projektus, objektus, idėjas, kontekstus ir istorines aplinkybes.
Turinys – tai idėjos ir jų jungtys. Tiriame ir analizuojami pasirinkto laikotarpio dizaino pavyzdžius, išlikusius artefaktus, archyvinius dokumentus ir fotografijas.
Imamės įvairių dizaino istorijos aktualizavimo projektų: rengdami ekspozicijas, paskaitas, kūrybines dirbtuves, sudarydami leidinius, pristatydami naujus dizaino objektus, sukurtus bendradarbiaujant su šiuolaikiniais dizaineriais.

www.artshot.lt

 

ART SHOT is an independent production company, focused on developing and producing artistic animated films. The founder and producer of the company, Agnė Adomėnė, aims to produce visually engaging animations with the potential for international co-production and distribution.

240 kv. metrų studijų komplekse darbuojasi garsą visapusiškai mylinti ir išmananti muzikantų, kompozitorių bei technikų komanda: Paulius Kilbauskas, Vygintas Kisevičius, Domas Strupinskas, Justinas Štaras.

 

Kino filmų takeliai, tarpdisciplininio meno projektai, garso rūbai tūkstančiams audiovizualinių projektų ir nesuskaičiuojamos valandos garso įvairovės – visa tai tik dalis Garso generatorių veiklų.

http://www.lightforms.lt/#/projects
https://www.facebook.com/lightformslt
https://www.instagram.com/lightformslt

 

Founded in 2003 by Linas Kutavičius, Lightforms Studio began as a private artist studio based in Klaipėda, Lithuania. In 2011, after a period of consistent work making light installations for various music festivals, the studio adopted its current name and became a business establishment with Kutavičius as its CEO. The name of the studio came as a natural reference to the artistic practice that involved shaping the organic sculptural forms into light installations.

 

Lightforms Studio has now grown into a cluster of creative and ambitious artists, engineers and managers who specialise in running complex light installation projects and developing innovations for the industry. The studio specialises in developing unique lighting products and solutions for a variety of public events, and servicing light installations for the festivals. Studio’s identity and character are reflected by its distinctive architectural lighting solutions for public and private spaces—a line of work that presents the studio team with creative challenges and ensures the constant development of new ideas. Each project results in a unique experience provided by an individual design solution that combines craftsmanship and technology.

http://www.justamoment.lt
https://www.facebook.com/justamoment.lt

 

Dagnė Vildžiūnaitė gimė Vilniuje, kur po mokyklos baigimo studijavo psichologiją, vėliau kino vadybą ir jau beveik 20 metų dirba su kultūros, meno ir švietimo projektais. 2007 metais kartu su režisieriumi Mykolu Vildžiūnu įsteigė studiją JUST A MOMENT. Jos filmografijoje jau 20 užbaigtų filmų, pristatytų tokiuose kino renginiuose kaip Venecijos, Sen Sebastiano, Toronto, Karlovy Varų, Leipcigo, Amsterdamo tarptautiniai kino festivaliai. 2015 metais tarptautinis kino leidinys ,,Screen International” įvardijo Dagnę kaip vieną iš 47 – ių perspektyviausių pasaulio prodiuserių, o 2017 metais „Sidabrinių gervių” komisija nominavo apdovanojomui už profesinę meistrystę. Šiuo metu Dagnė tęsia darbą su vaidybiniais, dokumentiniais bei išplėstinių kino formų projektais, bei vysto animacinį ilgametražį filmą vaikams.