KVIEČIAME TEIKTI PARAIŠKAS SODAS 2123 MENO REZIDENCIJŲ PROGRAMAI 2022

 

Kultūros kompleksas SODAS2123 – tai Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos (LTMKS) inicijuojama bei kuruojama bendruomeniškumo ir savivaldos principais veikianti erdvė. Joje buriasi per keliasdešimt įvairių sričių kultūros kūrėjų ir tyrėjų, kurie savo praktikose eksperimentuoja, ieško netikėtų formatų ir reaguoja į naujausias kultūrines, socialines, geopolitines, ekologines aktualijas.
Daugiau 50 kultūros komplekse esančių studijų yra įsikūrę skirtingų kultūros sričių kūrėjai, kultūros organizacijų būstinės, menininkų, muzikantų bei kino kūrėjų studijos, renginių, parodų ir diskusijų erdvės, įvairios dirbtuvės, kavinė, vieša kiemo-sodo erdvė. Kiekvienas komplekso rezidentas yra atviras dalijimuisi, mokymuisi ir (pa)meistrystei.

 

SODAS 2123 tarptautinė meno rezidencijų programa kviečia menininkus, kuratorius, dizainerius, architektus, tyrėjus ir kitus kūrėjus tapti SODAS 2123 bendruomenės dalimi. Programos dalyviai yra kviečiami inicijuoti renginius, dalyvauti Atvirų studijų dienose, pristatyti savo rezidencijos rezultatus įvairiomis formomis, įsitraukti į SODO 2123 bendruomenės veiklas bei Rasų radijo projektą. Rezidencija yra kuruojama pačių menininkų, individualiai vykdant meninius projektus, su SODO 2123 komandos pagalba organizuojant rezidencijos rezultatus ar procesus pristatančius renginius.

 

SODAS 2123 suteikia individualų gyvenamąjį kambarį bei galimybę dirbti bendroje studijoje. Rezidentai turėtų patys pasirūpinti jų projektų įgyvendinimui reikalinga įranga ir priemonėmis.

 

REZIDENCIJOS TRUKMĖ:
1-3 mėnesiai

 

KAINA:
350 EUR mėnesiui / 28 m2 dydžio individualiame gyvenamajame kambaryje su virtuve ir vonios kambariu 300 EUR mėnesiui / 27 m2 dydžio individualiame gyvenamajame kambaryje su bendro naudojimo virtuve ir bendro naudojimo vonios kambariu

 

VIETA:
SODAS 2123 kultūros kompleksas yra įsikūręs buvusiame mokyklos pastate, ramioje ir jaukioje Rasų kolonijos kaimynystėje, nuo Vilniaus senamiesčio nutolusioje apie 15 minučių pėsčiomis.

 

PARAIŠKŲ TEIKIMO PROCESAS:
Prašome siųsti užpildytą paraiškos formą (ją galite atsisiųsti čia, pasirinkę Failas – Atsisiųsti), kūrėjo CV aprašymą (ne daugiau nei 2 lapai) ir portfolio (ne daugiau nei 15 lapų) viename PDF formato faile (maximalus dydis 10 MB) iki 2022 sausio 20 dienos, elektroniniu paštu residency@sodas2123.lt.

 

Visais su rezidencijomis susijusiais klausimais, prašome rašyti rezidencijos kuratorei Indrei Liškauskaitei indre@letmekoo.lt.

 

Atrinktų menininkų sąrašas bus skelbiamas 2022 m. kovo mėnesio pradžioje. Visi konkurse dalyvaujantys menininkai bus informuoti apie atviro kvietimo rezultatus elektroniniu paštu. Į rezidencijos programą patekę dalyviai gaus kvietimo laišką papildomo finansavimo paieškai savo rezidavimo šalyse.

 

Paraiškas vertins SODAS 2123 kuratorių komanda.

 

Nuotrauka: Bon Alog

Nuo 2021 metų veikianti SODAS 2123 AIR tarptautinė meno rezidencijų programa kviečia menininkus, kuratorius, dizainerius, architektus, tyrėjus ir kitus kūrybininkus tapti SODAS 2123 menininkų bendruomenės dalimi. Tai unikali rezidencija netoli miesto centro, suteikianti sąlygas Lietuvos ir užsienio menininkams gyventi ir kurti kultūros komplekso SODAS2123 patalpose, greta jau veikiančių organizacijų ir kūrėjų studijų. SODAS2123 įsikūrę skirtingų kultūros sričių kūrėjai, kultūros organizacijų būstinės, menininkų, muzikantų bei kino kūrėjų studijos, renginių, parodų ir diskusijų erdvės, įvairios dirbtuvės, kavinė, vieša kiemo-sodo erdvė. Visi kūrėjai yra atviri dalijimuisi, mokymuisi ir (pa)meistrystei.

SODAS2123 rezidencijos studijas įrengė ir menininkų reikmėms pritaikė architektai Ona Lozuraitytė ir Petras Išora. Rezidencijos įrengtos DIY dvasia, laikantis ekologijos principų.
Kuriant tvarią rezidencijų aplinką iš naujo panaudojamos nuo parodų likusios medžiagos, perkuriami bei iš naujai įveiklinami įvairiūs daiktai. Iš viso rezidencijoje yra dvi, 28 m2 ir 27 m2 dydžio gyvenamos studijos. Rezidencijų aukšte įkurta bendra virtuvė bei zona skirta darbui ir bendravimui. Rezidentai taip pat gali naudotis Alt Lab dirbtuvių patalpomis, galerijos Atletika erdvėmis jei tuo metu nevyksta parodos.

28 m2 individualus kambarys su virtuve bei vonios kambariu

27 m2 individualus kambarys su bendro naudojimo virtuve ir bendru vonios kambariu

Bon Alog nuotraukos