The Ladies Club

The Ladies Club susikūrė 2021 m. žiemą, jį sudaro menininkė iš Glazgo Katie Shanon ir Londone gyvenanti kūrėja Keira Fox. Tai – iš dalies traumos tyrimo projektas, gotikinis naktinis klubas, kuris rezidencijoje reinkarnuojasi jau ketvirtąjį kartą.

Projektas atsirado iš domėjimosi bei susidūrimo su feministinėmis filmų istorijomis, apjungiant garsinius jautrumus ir ryšius tarp įvairių tonų ir skonių; kurie egzistuoja ir susikerta iš kartos į kartą sutinkamose gotikos scenose bei specifiškai žvelgia į moters išnaudojimą, prievartos kerštą ir siaubo žanrus, kuriuos menininkės naudoja kaip potekstę savo tyrimui; ieškant platformų, kurios propoguoja diskusijas ir skatina atsipalaidavimo pratimus.

Abi menininkės dirba su žinomais gotikiniais naktiniais klubais Londone ir Glazge. Katie dirba su tokiais projektais kaip Daisies renginių serija (su France-lise McGurn), įrašų kompanija Domestic Exile since 2015 bei seniai veikiančiu naktiniu klubu So Low su DJ’s JD Twitch ir Ribeka. Šiuo metu jos kūriniai yra eksponuojami Kunsthalle Ost, Leipzige, taip ji yra industrinės grupės Kübler-Ross narė. Keiros kiti projektai apima buvimą dalimi performanso dueto iš Londono New Noveta (nuo 2012 iki dabar), su kuriuo ji neseniai pasirodė Sound of the City Wuppertal Opera House. Ji taip pat jau daug metų yra dalis industrinio noise grupės Maria and the Mirrors. Jos kūriniai buvo pristatyti solo parodoje būtų FatefulKunstverein Freiburg galerijoje (2018), ji dirbo (2016-2019) Londone įsikūrusiame naktiniame klube Brzina.

The Ladies Club rezidenciją remia Creative Scotland.

SODAS 2123 veiklą remia Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė