Kira O’Reilly

Kira O’Reilly (g. 1967) yra menininkė iš Airijos, šiuo metu kurianti ir gyvenanti Helsinkyje. Jos kūrybinė praktika, tyčia tarpdiscipliniškai ir visiškai nediscipliniškai kyla iš vizualiųjų menų, pasitelkdama performansą, instaliaciją ir skulptūrą, biotechnines praktikas bei rašymą, kuriuo menininkė permąsto spekuliacines Kūno re-konfigūracijas. Ji kuria, rašo, dėsto, mentoriauja ir bendradarbiauja su įvairiais žmonėmis, technologijomis bei skirtingomis ne-žmogiškųjų gyvūnų formomis. Menininkės praktika plėtojosi per skirtingus performanso, gyvojo meno, šokio, dailės kontekstus ir jiems sąveikaujant su menu, mokslu ir technologijomis. 

Rezidencijos metu Kira dirbs su idėjomis, besijungiančiomis su SODO 2123 architektūriniais ir tekstūriniais kontekstais. Jos bus atrandamos per skirtingas eksperimentinio piešimo technikas, kurias menininkė tikisi plėtoti įvairiomis kryptimis. Ji taip pat planuoja sukurti nedidelio formato piešinių seriją „Menopauzės sporto salė“, kurį bus menininkės plėtojamo projekto dalis, turinti savo skulptūrines ir performanso versijas. 

Rezidenciją remia Šiaurės šalių kultūros fondas, organizuoja Lietuvos tarpsdisciplininio meno kūrėjų sąjunga.

Lietuvos tarpsdisciplininio meno kūrėjų sąjungos veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.