Andrew Gryf Paterson

Šių metų rugpjūčio-spalio mėnesiais kultūros komplekse SODAS 2123 reziduoja menininkas Andrew Gryf Paterson.
Ilgas kultūrinio paveldo tradicijas turinti kasdieninės virtuvės praktika, derinama su eksperimentinėmis pasidaryk-pats ir pasidaryk-su-kitais idėjomis, įkvepia šiuolaikinius bio ir hibridinius menininkus prisidėti prie ilgos, maisto istorijos, pavyzdžiui, nuo 1960 metų vykstančiu judėjimu “Suvalgyt Meną” (angl. Eat Art).
Pastaruosius 5 metus Andrew tyrinėja „virtuvės laboratorijos“ idėjas, eksperimentuodamas namų ir profesionaliose erdvėse, bei įtraukdamas fermentacijos, dehidratacijos, valgomo popieriaus gamybos, maisto gaminimo ir kompostavimo procesus į šiuolaikinio meno kūrimo praktikas.
Rezidencijos Sode 2123 metu, Andrew eksperimentuos kassavaitiniuose “deep fry” klubo praktikose, kuriose jungsis Škotijos, Suomijos, Lietuvos ir baltų-slavų kultūrinės/kulinarinės tradicijos bei maisto mokslas apie riebalus ir kepimą, taip pat atminties kūrimo praktikos. Traški kapsulė, kuria pasidengia į karštą aliejų įmestos daržovės ar kiti objektai, paskatins garsias ir nutylėtas reflekcijas apie karštį, transformaciją, kūnus, artefaktus ir prisiminimo/užmiršimo veiksmą.

Rezidencijos metu vyksiančius procesus menininkas dokumentuos ir pristatys Rasų radijuje, taip pat kvies į atviras kūrybines dirbtuves. Rudenį Andrew dalyvaus VDA meninio tyrimo kongrese.
Andrew Gryf Paterson yra menininkas-organizatorius, kultūros prodiuseris, edukatorius bei nepriklausomas tyrėjas. Jis specializuojasi tyrinėjant ir vadovaujant inter & trans-discipliniškiems projektams, nagrinėja ryšius tarp meno, skaitmeninės kultūros ir mokslo, kultūros aktyvizmo, ekologijos ir tvarumo judėjimų, kultūros paveldo ir bendradarbiavimo tinkle.
Kilęs iš Škotijos, paskutinius 18 metų menininkas aktyviai kuria Helsinkyje, Suomijoje, bei Baltijos jūros regione. Jis dirba medijos, bendradarbiavimo, aplinkos meno ir aktyvizmo laukuose, savo kūrybinę praktiką plėsdamas kūrybinėse dirbtuvėse, performatyviuose renginiuose ir pasakojimuose.
Rezidenciją remia Šiaurės šalių kultūros fondas, organizuoja Lietuvos tarpsdisciplininio meno kūrėjų sąjunga.
Lietuvos tarpsdisciplininio meno kūrėjų sąjungos veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba.