Vlado Dieninio vedamas garso meno seminaras „Eksperimento strategijos“ | „Blossom

2022 m. spalio 1 d., 14 val., FAMM erdvėje, kultūros komplekse SODAS 2123 vyks teorinis ir praktinis Vlado Dieninio vedamas garso meno seminaras „Eksperimento strategijos“.

„Tu gali nepaklusti!“
Taip skambėjo manifestuojančių laisvojo džiazo pradininkų skleidžiama žinia muzikantų gildijai. Tradicijų sergėtojams tokie minties viražai atrodė pavojingi ir destruktyvūs, tačiau telkė atskalūnus, laisvamanius ir inovatorius.

Kaip panaikinti tradicinį kontraktą tarp publikos ir atlikėjo?
Ar gali koncerto forma evoliucionuoti ir transformuotis?
Kaip technologijų vystymasis pakeis muzikos atlikimo formas?
Kokie garsų santykiai galimi už muzikos apibrėžimo ribų?
Koks atlikėjo sąvokos likimas?

Tai tik dalis klausimų kurie ilgainiui užpildė garso eksperimentų erdvę ir aktyvavo ne vienos kartos stimulą ieškoti naujų formų.
Šiame seminare ir patyrinėsime „garso reformatorių“ istoriją nuo Luigi Russolo ir jo triukšmo manifesto, John Cage tylos koncertų koncepcijos atsiradimo, mintinių Pauline Oliveros eksperimentų iki šiuolaikinių garso menininkų darbų.
Antroje seminaro dalyje išgirsime performatyvų Alano Gurino elektroakustinį pasirodymą pasitelkiant preparuotą riedlentę, modifikuotą bėgimo takelį ir kitus objektus.
Pasikalbėsime su menininku, susipažinsime su autoriaus idėjomis bei technologiniais aspektais ir galėsime patys išbandyti grojimą objektais ieškodami autentiškų atlikimo būdų.

Seminarą veda:
Vladas Dieninis – kompozitorius, atlikėjas ir edukatorius, kuriantis muziką šiuolaikinio šokio ir teatro spektakliams, bendradarbiaujantis su tarpdisciplininio meno kūrėjais. Edukacinių garso meno seminarų „Garso architektūra“, „Eksperimento strategijos“, „Regėjimo fonas“ ir „Garsovaizdžiai“ lektorius.
Alanas Gurinas – garso menininkas, savo kūryboje naudojantis ready-made objektus ir juos jungiantis su savadarbiais instrumentais. Kūrybinio proceso metu aktyviai seka ir klausosi naujų, sąveikoje atsirandančių garsų bei jais manipuliuoja, sudarydamas nesibaigiančio kismo sekas.

Dirbtuvės vyks spalio 1 d., 14:00 valandą,
FAMM erdvėje (Vitebsko g. 21), kultūros komplekse SODAS 2123 

Registracija:
https://forms.gle/JDBvKC39Je6NdRWA8

Jeigu užsiregistravote, tačiau dalyvauti vis dėlto negalėsite, labai prašome pranešti šiuo adresu:
famm.entity@gmail.com 

Renginys vyks lietuvių kalba.

Renginys nemokamas.

Trukmė: 3 valandos.

Šios dirbtuvės yra SODAS 2123 įgyvendinamo projekto „Edukacinių dirbtuvių serija „Blossom“ dalis.

Renginį organizuoja kultūros kompleksas SODAS 2123. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Pagrindinis informacinis partneris – 15min