Ulvi Haagensen

Ulvi Haagensen yra menininkė ir Estijos meno akademijos doktorantė.

Ji gimė Sidnėjuje, Australijoje, bet jau daugybę metų gyvena, dirba ir dėsto Taline.

Ji studijavo Sidnėjuje, Miesto meno institute (bakalauro laipsnis), Randviko technikos koledže ir tolesnio švietimo koledže (juvelyrikos dizaino sertifikatas) taip pat Randviko universiteto Dailės koledže, Naujojo Pietų Velso universitete (magistro laipsnis). Jos meno praktika yra tarpdisciplininė ir apjungia instaliacijas, skulptūrą, piešimą, rašymą, performansą bei kasdieninės praktikos vaizdo įrašus, kurie tyrinėja kas nutinka, kai išsitrina ribos tarp meno ir kasdienio gyvenimo. Ji yra surengusi solo parodas Estijoje, Australijoje, Švedijoje ir Lietuvoje. Jos darbai yra įtraukti į viešas kolekcijas Australijoje ir Estijoje.

Ulvi domina ribiniai dalykai, kuriuos sunku kategorizuoti. Savo darbuose ji tyrinėja dviprasmišką ir kartais ambivalentišką lauką tarp meno ir kasdienybės. Ji mėgaujasi akimirkomis, kai ne-menas susitinka su menu-menu, ypač kai tai atsitinka su kasdienybėje prijaukintais daiktais, tokiais kaip staltiesės, lempos ir kiti objektai.

„Kingfisher” tyrėjų rezidencija yra organizuojama Vilniaus Dailės Akademijos Doktorantūros skyriaus kartu su SODAS 2123. Visi rezidentai pristatys savo tyrimus atvirų renginių metu bei tyrėjų simpoziume „Nei tai karalius, nei tai žuvis”, kuris vyks lapkričio 8-11 dienomis Vilniaus Dailės Akademijoje ir SODAS 2123. Daugiau informacijos: https://www.vda.lt/en/doctoral-studies/postgraduate-studies/events-and-exhibitions/research-symposium-2023

Ulvi Haagensen rezidenciją SODAS 2123 remia Estijos kultūros rėmimo fondas.

SODAS 2123 rezidencijų programą remia Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.