Trečiasis performatyvių paskaitų ciklo „Visu kūnu“

Sausio 10 d. 18 val. kultūros komplekse „SODAS 2123” (Vitebsko g. 23, Vilnius) įvyks trečiasis ir paskutinis performatyvių paskaitų ciklo „Visu kūnu“ renginys, kurio metu portugalų menininkė Diana Policarpo ir Gediminas Žygus iš Lietuvos pristatys savo praktiką kaleidoskopinės paskaitos ir klausymosi sesijos forma. Cikle „Visu kūnu“ bandoma patikrinti menininko paskaitos žanro ribas ir pastūmėti šį formatą į vis dar neištirtą – bet daug žadančią – sritį tarp paskaitos ir performanso. Renginių seriją kuruoja Neringa Černiauskaitė.

Dianos Policarpo kūryboje skleidžiasi nuodugnus ir kompleksiškas feminizmo, sveikatos bei magijos sąsajų tyrimas. Šioje performatyvioje paskaitoje pasitelkdama pasakojimus, apimančius platų medžiagos spektrą nuo mokslinės fantastikos iki archyvinių vaizdų, menininkė nagrinės idėjas ir patirtis, susijusias su kapitalistinio nusavinimo fone prieš žmones su gimdomis ir nežmogiškais kūnais vykdomu smurtu. Remdamasi tekstais ir užrašais iš atrinktų savo pačios darbų, kūrėja pasakos apie žemės užgrobimą ir išnykimo greitį, magijos, mistines bei animistines praktikas įpindama į naratyvą apie gijimą ir ekonominę pažangą.

Gediminas Žygus savo performatyvioje paskaitoje pristatys sintetinių medijų vaidmens pertvarkant korporatyvinės tapatybės ateitį tyrimą. Paskaitoje bus nagrinėjamos korporacinių subjektų komunikacijos formos laikais, kai dirbtinio intelekto padedamos garso ir vaizdo turinio kūrimo priemonės taps įprasta kasdienybės dalimi.

Diana Policarpo – vizualiųjų menų menininkė ir kompozitorė, dirbanti Londone ir Lisabonoje. Atlikdama spekuliatyvius tarpdisciplininius tyrimus, ji tyrinėja lyčių politikos, ekonominių struktūrų, sveikatos ir tarprūšinių santykių temas. D. Policarpo performansuose ir instaliacijose nagrinėjamos pažeidžiamumo bei įgalinimo patirtys, susijusios su savęs atskleidimu kapitalistiniame pasaulyje.

D. Policarpo darbai buvo pristatyti visame pasaulyje, įskaitant personalines parodas Orhuso „Kunsthal“ (būsima); „Fondazione Sandretto Re Re Rebaudengo“, Turine; „Ocean Space“, Venecijoje; „RADIUS“, Delfte; „CRAC“, Sete; Trondheimo „Kunsthall“; „Galeria Municipal do Porto“, Porte; „Galeria Lehmann + Silva“, Porte; „GNRtion“, Bragoje; Leipcigo „Kunstverein“; Baden Badeno „Kunsthall“ ir kt. Pastaruoju metu D. Policarpo savo darbus eksponavo, atliko ir pristatė „Serralves“ muziejuje, Porte; „Maus Hábitos“, Porte; „Galeria Francisco Fino“, Lisabonoje; „Museu de Arte Contemporânea de Elvas“ (MACE), Elvase; „Chiado 8“, Lisabonoje; „Mars Gallery“, Melburne; „Peninsula Gallery“, Niujorke; „W139“, Amsterdame; Oslo „Kunsthall“; „LUX-Moving IMage“, „ICA“, „Tenderpixel Gallery“ ir „Cafe OTO“ Londone. 2019 m. D. Policarpo taip pat tapo „Prémio Novos Artistas Fundação EDP“ laureate, o 2021 m. buvo apdovanota „illy Present Future Prize“ premija.

Lietuvių kilmės Gediminas Žygus kuria ir dirba su garsu, kinu bei performansu. G. Žygaus praktikoje daugiausia dėmesio skiriama tapatybės konstravimui postantropocene laikais. G. Žygaus personaliniai ir kolaboratyvūs darbai pristatyti „Barbican Centre“ Londone; „Berghain“ Berlyne; La Biennale di Venezia, Venecijoje; „Centre Pompidou“ Paryžiuje; „Haus der Kunst“ Miunchene; „HKW“ Berlyne; „Palais De Tokyo“ Paryžiuje, „The Kitchen“ Niujorke; „Unsound“ Krokuvoje ir kt.

Kuratorė: Neringa Černiauskaitė.

Renginių ciklo dizainą sukūrė Domantė Nalivaikaitė

Renginys vyks anglų kalba. Įėjimas į renginį nemokamas.

Performatyvių paskaitų ciklą remia Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė.

Informacinis parneris: „15min.“.

Organizatoriai: Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų asociacija ir kultūros centras „SODAS 2123”.