TOMO DAUKŠOS VIENO KŪRINIO PARODA „NO LIMIT“ SODAS 2123 ATIDARYMO SAVAITGALĮ

Kultūros komplekso SODAS 2123 veiklos pradžią žyminčioje savaitgalio renginių serijoje bei tarptautinio festivalio Ars Electronica programoje „Ars Electronica Garden Vilnius“ pristatoma menininko LTMKS nario Tomo Daukšos vieno kūrinio paroda „No Limit“.

Vieną iš judrių SODO 2123 patalpų menininkas užpildo judančiais, šviečiančiais ir garsą skleidžiančiais dirbtiniais padarais. Žiūrint atskirai, kiekvienas padaras gali atrodyti mielas, priminti žaislą ar gyvūnėlį iš vaikams skirto animacinio filmo ar pasakų knygos, tačiau būdami kartu padarai kuria chaotiško judėjimo ir triukšmo pripildytą erdvę. Joje reikia surasti tinkamą būdą judėti ar tiesiog būti. Galimai iškilusias mintis apie gyvūno ir mašinos hibridizaciją, svarstymus, kur yra riba tarp gyvo ir negyvo, tarp žaislo ir kažko kito bet kada gali nutraukti susidūrimas su kuriuo nors iš patalpoje besiblaškančių padarų. Susikuria erdvė, kurioje nebeaišku ar tai, kas aplinkui vyksta, yra žaidimas, ar košmaras.

Tomas Daukša (g. 1988, Palanga) kūriniuose tyrinėja įvairias sistemų savybes provokuodamas jų transformacijas, taip atskleisdamas jų veikimo principus. 2019 apsigynė meno daktaro laipsnį, nuo 2009 metų aktyviai dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje.

Paroda veiks 2020 m. rugsėjo 9–12 d. 17–21 val. SODAS 2123 (Vitebsko g. 23, Vilnius) naujojo pastato antrojo aukšto foje.

Projekto organizatorius – Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė

Ši paroda yra LTMKS inicijuoto ir kuruojamo kultūros komplekso SODAS 2123 rugsėjo mėnesio atidarymo programos dalis.

https://www.letmekoo.lt

https://www.facebook.com/sodas2123