Teo Ala-Ruona dirbtuvės: Psychic skinning

Gegužės 8 d. SODAS 2123 rezidencijų programos dalyvis Teo Ala-Ruona ves kūrybines dirbtuves „Psychic skinning“. Dirbtuvės vyks kultūros komplekse SODAS 2123 nuo 10 iki 16 val. (įskaitant pietų pertrauką).

„Psychic skinning“– tai dirbtuvės, kurios kviečia pasinerti į somatinius ir fikcinius savo kūno, jo fizinės magijos ir prisiminų tyrinėjimus. Dirbtuvių dalyviai rašys, judės ir užsiims vokaliniais pratimais. Judesiai bus atliekami per rašymo, kvėpavimo bei prisilietimo praktikas, vaizduotės pratimus ir skambančias partitūras.

Oda yra pagrindinis dirbtuvių akcentas: per ją atsiveriame aplinkai, kvėpuojame ir jaučiame mus supantį pasaulį. Dirbtuvių temos remiasi būsimu Ala-Ruona darbu „Parachorale“ (2024 m.) ir menininko ilgalaike somatinės fikcijos praktika.

Kad dalyvautum dirbtuvėse, nebūtina turėti konkrečios patirties, tereikia ateiti vedamam smalsumo, nebijoti eksperimentuoti ir žaisti, pasitelkti vaizduotę bei kūno galimybes bandant pasiekti fikcines būsenas.

Seminaro metu bus dirbama individualiai, poromis ir grupėje.

Dalyvių skaičius ribotas. Jei norite dalyvauti dirbtuvėse, registruokitės el. paštu residency@sodas2123.lt.

Dirbtuvių metu turėsime užkandžių, arbatos ir kavos.
SODAS 2123 kavinėje bus galimybė papietauti, pietų kaina 7 €. Taip pat bus galima atsinešti savo maisto.

Dirbtuvės vyks anglų kalba.

Apie menininką:

Teo Ala-Ruona yra Helsinkyje gyvenantis performanso menininkas. Jo kūryba susijusi su somatospekuliacinės fikcijos sritimi. Jis gilinasi į tokias temas kaip technotrans-vyriškumas, seksualumas, ekologija ir toksiškumas, supindamas teorinio diskurso, autobiografinio teksto ir intensyvių fizinių bei psichologinių performansų partitūrų elementus. Savo kūryboje menininkas siekia permąstyti konvencinę kalbą ir naratyvus, ypač tuos, kuriuose kalbama apie malonumą ir intymumą toksiškos Žemės kontekste.

Teo Ala-Ruona dažnai naudoja savo kūną kaip drobę spekuliatyviems pasakojimams plėtoti. Jo kūnas tampa eksperimentine terpe, kurioje fikcija gali pakeisti jo tapatybę ir iš kokios perspektyvos žiūrovai žvelgia į jo kūną. Kūryboje panaudodamas transgresyvų ir fikcinį performanso meno potencialią, Teo Ala-Ruona plečia supratimą apie žmogiškumą bei skatina peržengti normalumo bei konvencionalumo suvokimo ribas. Menininkas džiaugiasi keistais ir rizikingais scenos veiksmais.

Ala-Ruonos darbai pastaruoju metu rodyti Performos bienalėje (Niujorkas), Vilniaus performanso meno bienalėje (Vilnius), Suomijos nacionalinėje galerijoje „Kiasma“ (Helsinkis), Londono šiuolaikinio meno institute (Londonas), „The Place“ (Londonas), festivalyje „Sequences“ (Reikjavikas), „Centrale Fies“ (Dro) ir „Toaster/Husets Teater“ (Kopenhaga).

Renginį remia Šiaurės šalių ministrų taryba, Šiaurės ir Baltijos šalių kultūros mobilumo programa.

Teo Ala-Ruona rezidenciją organizuoja Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga. Rezidencijos kuratoriai – Aušra Vismantaitė-Silva, Monika Kalinauskaitė ir Edvinas Grinkevičius. Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

SODAS 2123 veiklas remia Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Nuotraukos autorė: Martta Jylhä