SODAS 2123 REZIDENCIJŲ PROGRAMĄ PRADEDA PIRMOJI REZIDENTĖ MARIA SAFRONOVA WAHLSTRÖM

Maria Safronova Wahlström atvyko į SODAS2123 rezidenciją su menininku Mindaugu Gapševičiumi vystyti projektą, kuriame kvestionuojamos empatijos ribos bei tiriama kaip galima ją paveikti įdarbinant technologijas. Projekto metu bus sukurta rūbų kolekcija su eksperimentinėmis smegenų sąsajomis ir aksesuarai, naudojantys žmogaus generuojamą elektros energiją.

„Labai džiaugiuosi, atvykusi į rezidenciją SODAS2123, ypač šiuo metu, kai bet koks fizinio buvimo reikalaujantis bendras darbas atrodo neįmanomas. Ironiška, bet kalbant apie empatiją dabar yra didi privilegija susitikti asmeniškai ir dalintis bendra darbo erdve. Mūsų projektas apmąsto elektros ir empatijos sąvokas ir kaip šie, atrodytų, labai skirtingi reiškiniai, susipina tarpusavyje. Elektra buvo naudojama įvairiems terapiniams tikslams, pavyzdžiui depresijai gydyti ar skausmui malšinti. Iš dalies tai yra spekuliacija, tačiau tam tikra prasme į elektrą galima žiūrėti kaip į universalią kalbą, kuria gali kalbėti įvairūs organizmai arba į kurią galima išversti cheminius ir fizinius reiškinius. Vieno žmogaus smegenų veiklos sukeltos elektromagnetinės bangos siunčiamos į kito žmogaus smegenis paveiks tarpusavio supratimą ir emocines būsenas ar net somatinę empatiją.“ – Maria Safronova Wahlström.

Maria Safronova Wahlström (g. 1989) yra menininkė, gyvenanti Geteborge, Švedijoje. Vizualiųjų menų magistro studijas baigė Valand akademijoje. Safronova Wahlström dirba su kolektyvinio tapatumo temomis, savo kūryboje kvestionuoja socialines ribas, ir moralinio bei ideologinio prekės ženklo naudojimo galimybes. Jos praktika vystosi įgydama skirtingus raiškos formas – instaliacija, tekstas, grafika ir drabužių dizainas.

Rezidenciją remia Šiaurės šalių kultūros fondas, organizuoja Lietuvos tarpsdisciplininio meno kūrėjų sąjunga, bendradarbiaudama su Institutio Media.