SODAS 2123 rezidencijos: Brad Troemel filmo „The Exit Report“ peržiūra ir diskusija

Gegužės 29 d., trečiadienį, 19 val. SODAS 2123 rezidencijų programos dalyvė Ella Skinner kviečia į Brad Troemel filmo „The Exit Report“ peržiūrą ir diskusiją, kuri vyks SODAS 2123 bare „Estafetė“

Sudėtingomis ponzi schemomis apipintas ir turtingų nusikaltėlių valdomas meno pasaulis išstumia menininkus iš finansinių žaidimų. Mes mokame už meno magistro programas, kūrybos studijas ir vos galime susimokėti už brangią nuomą didmiesčiuose, nors uždirbame labai mažai. Kuriame Polloko ir Rotko kopijas, nuolatos rašome paraiškas finansavimui gauti, kuriame instagramo filmukus apie savo emocinius sunkumus ir išgyvenimus. Mes tikimės, jog vieną dieną mūsų kūrinius nupirks „Lockheed Martin“ prezidentas ir PAGALIAU galėsime mesti baristos darbą bei priversime savo motinas mumis didžiuotis.

Amerikiečių menininkas Brad Troemel kūrinyje „The Exit Report“ sako: „IŠEIKITE IŠ MENO PASAULIO, KOL DAR NEVĖLU!

Nestudijuokite magistro programose, nevažiuokite į Niujorką ir nebendraukite su sėkmingos technologijų kompanijos boso sūnumi, užsiimančiu kuratoryste. Netvarios meno pasaulio ekomonikos laukia neišvengiamas žlugimas. Kūrinys „The Exit Report“ klausia: Ar menininkai turi įtikti galerijoms? Ar menininkai privalo mokytis meno mokyklose? Ar mums reikia meno mediatorių, kuratorių ir kolekcininkų? Kaip atrodytų visiškai nuo galerijų, institucijų ir meno mugių atsiskyręs menas? Kokios yra alternatyvos „kylančiam“ menininkui?

Video kūrinys „The Exit Report“ (31.47 min.) bus rodomas SODAS 2123 bare „Estafetė“, o po jo peržiūros vyks diskusija, kurią ves ir moderuos SODAS 2123 reziduojanti menininkė Ella Skinner kartu su Vilniuje gyvenančiu menininku Dovydu Laurinaičiu. Šis renginys skirtas menininkams atvirai diskutuoti apie finansinius ir etinius kūrybos aspektus bei kartu ieškoti alternatyvių būdų, kaip siekti karjeros už tradicinio meno pasaulio ribų.

Renginys vyks anglų kalba.

Ella Skinner yra vaizduojamojo meno ir scenografijos kūrėja iš Velso. Jos kūriniai dažnai kvestionuoja socialines normas, provokuoja bei kuria patyrimus, apimančius visus šešis pojūčius. Dirbdama su architektūra, kūnu ir religine ikonografija, ji siekia meną naudoti kaip žiūrovus transformuojančią patirtį.
Skinner mokėsi grožinės literatūros rašymo ir tapybos, Mančesterio universitete įgijo anglų literatūros ir meno istorijos bakalauro laipsnį. Tuo metu ji pradėjo veikti ir eksperimentinėse DIY meno scenose Anglijoje bei Velse – ėmė kurti instaliacijas ir performansus, kurie kvestionavo tradicines meno, disciplinos ir tvarkos sampratas. Ella baigė vaizduojamojo meno magistro studijas Mančesterio meno mokykloje ir įgijo architektūrinės braižybos sertifikatą gamybos projektavimui („Pinewood Studios“, Londone). Jos vizualaus meno praktika išsiplėtė iki filmų, renginių organizavimo ir scenografijos sričių.

Ella Skinner rezidencija SODAS 2123 yra organizuojama kartu su festivaliu „Audra“, kuruojama Tautvydo Urbelio.

SODAS 2123 veiklas remia Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.