Shakeeb Abu Hamdan ir Sholto Dobie eksperimentinės muzikos koncertas

Garso meno ir eksperimentinės muzikos gerbėjai, turės išskirtinę progą išvysti menininkų Shakeeb Abu Hamdan ir Sholto Dobie solo pasirodymus ir naują bendrą garso meno projektą. Renginys vyks lapkričio 30 d., 19:30, kultūros komplekse „SODAS 2123“ įsikūrusiame „Empty Brain Resort“.

Menininko ir kuratoriaus Sholto Dobie kvietimu libanietis Shakeeb Abu Hamdan lapkričio viduryje atvyko į Vilnių, kultūros komplekso „SODAS 2123” meno rezidenciją, kurioje porą savaičių gamino savo kūrybos instrumentus, įrašinėjo garsus bei kūrė naują garso meno projektą drauge su Sholto. Renginio metu lankytojai turės galimybę išgirsti abiejų kūrėjų solo pasirodymus bei bendrą, Vilniuje naujai gimusį projektą.

Beirute Shakeeb Abu Hamdan yra menininkas ir muzikantas gyvenantis Beirute, Libane. Jo performansų epicentre yra būgnų, metalo, varpelių ir cimbolų garsai, kuriuos kūrėjas padidina ir įgarsina naudodamas paviršiaus garso ėmiklius, mikrofonus, tonacijos ir ritmo modulinius efektus, pigius kilpinius (angl. looping) megafonus ir kitą įprastą elektroniką.

Shakeeb Abu Hamdan daug metų buvo aktyviai įsitraukęs į DIY/eksperimentinę Jungtinės Karalystės muzikos sceną, grojo įvairiose eksperimentinio roko/keistose punk grupėse, vadovavo įrašų studijai ir kompanijai Ouse, C&R kolektyvui/zinui, taip pat organizavo eksperimentinį muzikos festivalį Total Inertia Lidso mieste. Neseniai Shakeeb Abu Hamdan surengė parodą Beiruto Meno Centre, pasirodė Irtijal festivalyje ir buvo kviestinis kompozitorius Elektronmusikstudion, Stokholme.

Sholto Dobie gimė Edinburge ir gyvena Vilniuje. Jis dirba su garsu, muzika, performansais, taip pat organizuoja renginius bei parodas. Naujausia kūryba: Preambula, Amplify festivalis: karantinas (2020), House Flood, WEST galerijoje Hagoje, taip pat performansai Counterflows festivalyje Glazge  bei Hoolie-gool-ooo-ooo, Scottish Sculpture Workshop centre. Sholto kūrybą yra išleidusios Penultimate Press bei OtoRoku muzikos leidyklos. Manininkas savo praktikoje apjungia gyvus pasirodymus, aplinkos garsų įrašus, organizavimą (garsų bei renginių) bei instrumentų kūrimą. Kūryboje tyrinėja galimybę susieti psichinius impulsus, patyrimines žinias bei sapnus su natūraliais procesais, tokiais kaip orų sistemos, geologinės formos ir virusai.

Koncerto organizatorius – „Empty Brain Resort“
Rezidencijos organizatorius – „SODAS 2123“ ir „Empty Brain Resort“
Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/1570402829974484

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Projekto partneriai: Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga, Vilnius700
Renginys yra viena iš Vilniaus 700-tojo jubiliejaus iniciatyvų. Kelis metus organizuojama šventė kuriama partnerystės principu.