Scenos meno dirbtuvės: asmeninės patirties išraiška scenoje | BLOSSOM

2022 m. lapkričio 25-27 dienomis, FAMM kultūros erdvėje (Vitebsko g. 21, Vilnius), šalia galerijos „Atletika“, kultūros komplekse SODAS 2123, tęsiama edukacinio projekto „Blossom“ kūrybinių dirbtuvių serija. Šį kartą pristatomos menininkių Gretos Štiormer ir Kristinos Švenčionytės kūrybinės scenos meno dirbtuvės.

Kristinos Švenčionytės dirbtuvių dalis, lapkričio 25 d.:
Kūrybinių dirbtuvių metu dalyviai bus supažindinami su šiuolaikinio scenos meno raiškos būdais, tarpdisciplininio meno galimybėmis. Auditorija bus skatinama gilintis į savo asmenines išgyventas patirtis, pasitelkti jas rašomo teksto stilistinės išraiškos paieškose. Taip pat dirbtuvių metu bus bandoma atrasti savo balsą, sau patogų kalbėjimo būdą, bus mokomasi sutramdyti scenos baimę ir nerimą, atrakinti užslopintas, neišsakytas emocijas ir perteikti jas, kuriant savitą monologo formą. 

Kristina Švenčionytė – aktorė, performansų kūrėja ir atlikėja, sukūrusi virš 30 vaidmenų teatre ir kine, dalyvavusi tarptautiniuose projektuose, pasirodžiusi ne vienoje užsienio scenoje. Šiuo metu studijuoja Vilniaus dailės akademijos šiuolaikinės skulptūros magistro programoje, gilinasi į audiovizualinę kūrybą, jungia skulptūrą (instaliaciją), tekstą, jo garsinę išraišką ir savo kūną.

Gretos Štiormer dirbtuvių dalis, lapkričio 26 d.:
Egzistuoja daugybė pavidalų, kuriais tekstas gali įgyti formą – laiškas, monologas, Facebook žinutė, emoji simboliai, manifestas, dialogas… Kiekvienas tekstas gimsta skirtingai užrašius idėją. Šiose kūrybinėse dirbtuvėse bus gilinamasi į teksto pritaikymą sceninėje erdvėje – tekstas scenoje tarsi įgauna fizinį kūną. Kūrybinių dirbtuvių metu bus ieškoma plotmės, kurioje mūsų manifestai atgytų. Pasitelkiant muziką, kūną, vizualines bei atmosferą formuojančias detales bus mėginama fizinėje erdvėje prikelti žodžiuose glūdinčią esmę.

Greta Štiormer – teatro ir operos režisierė, tarpdisciplininio meno kūrėja, edukatorė. Baigusi teatro režisūros studijas, savo praktikoje gilinasi į performatyvų garsą ir žaidimą teatrinėmis formomis bei koncepcijomis. Pradėjusi savo kūrybinį kelią kaip pianistė, Greta dirba teatro, šiuolaikinės operos ir tarpdisciplininio meno lauke. Pristatė savo kūrinius tiek Lietuvoje, tiek užsienio scenose. Šiuo metu studijuoja skulptūros magistrą Vilniaus dailės akademijoje.

Dirbtuvių finale (lapkričio 27 d.) dalyviai, remdamiesi lektorių suteiktomis žiniomis ir įgyta patirtimi, pristatys trumpą sceninį vyksmą. Todėl būsimiems dalyviams rekomenduojame dalyvauti dirbtuvėse visas tris dienas.

Dirbtuvių datos: 

2022 m. lapkričio 25 d. 17:00-19:30 val. – Kristinos Švenčionytės dirbtuvės.

              lapkričio 26 d. 12:00-14:30 val. – Gretos Štiormer dirbtuvės.

              lapkričio 27 d. 12:00-14:30 val. – Dirbtuvių rezultatų pristatymas ir aptarimas.

Renginys vyks FAMM kultūros erdvėje (Vitebsko gatvė 21, Vilnius), SODAS 2123 kultūros komplekse.
Registracijos forma į dirbtuves: https://forms.gle/r34fZDseKin4B2z77

Renginiai vyks lietuvių kalba.
Renginiai nemokami.
Trukmė: 2,5 valandos.
Šis renginys yra SODAS 2123 įgyvendinamo projekto „Edukacinių dirbtuvių serija Blossom“ dalis.

Renginį organizuoja kultūros kompleksas SODAS 2123. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Pagrindinis informacinis partneris – 15min.