RUDE READERS

Liepos 20 d. 16 val. kviečiame į SODAS 2123 rezidencijų programos dalyvės Johannos Zanon inicijuotą skaitymo grupę RUDE READERS.

RUDE READERS

Stalas, kėdės, maistas ir tekstai – tokia šio susitikimo priežastis. Kviečiame prisijungti skaitytojus, kartu valgyti, skaityti disonuojančiais chorų balsais, pertraukti vieniems kitus ir kalbėtis pilna burna.

Skaitysime ir komentuosime du tekstus, kuriuos pasiūlė SODAS 2123 rezidentės Anna Mikkola ir Johanna Zanon:
– „Weird” autorius Jonathon Turnbull, Living Lexicon, Environmental Humanities, 2021.
– Ištraukas iš Perceptions at the End of the World (or How Not to Play Video
Games), autorė Joanna Zylinska, Pittsburgh and New York: Flugschriften, 2020.

Skaitymo grupė atvira visiems.
Renginys vyks anglų kalba.

Skaitymo grupė vyks SODAS 2123 rezidencijos virtuvėje, trečiame senojo pastato aukšte, virš galerijos „Atletika“.
Skaitymo grupė yra renginio OPEN SODAS – MAISTAS dalis, tad kviečiame atsinešti savo maisto.

Daugiau apie rezidentę:
Johanna Zanon (g. 1988 m., Prancūzija) yra nepriklausoma kuratorė ir meno mediatorė, gyvenanti ir dirbanti Osle, Norvegijoje. Zanon yra dirbusi su mados studijų tyrimais, jos kuratorinių interesų sritys – darbas, gamyba, kapitalizmas, aplinkosaugos humanitariniai mokslai, teorija paraštėse, šiuolaikiniai amatai, spekuliatyvioji ir interaktyvioji fantastika. Ji inicijavo ir kuravo projektus įvairioms institucijoms. Neseniai ji dalyvavo Anne Szefer-Carlsen sumanytoje kuratorinėje rezidencijoje „Rašytojų bendruomenė“ (2022–2023 m.), skirtoje kuratoriniam rašymui apie šiuolaikinį tekstilės meną, Bergeno universitete (KMD) ir Centriniame tekstilės muziejuje Lodzėje (Lenkija).

Zanon yra paskelbusi kuratorinių esė, recenzijų, interviu, recenzuotų straipsnių, redagavusi parodų katalogus ir specialiuosius leidinius. Ji taip pat dirba programų kuratore Norske Kunsthåndverkere, kur, be kitų projektų, vadovauja projektui Temautstillingen. Ji yra Norvegijos kuratorių asociacijos (Norsk Kuratorforening) ir Norvegijos meno istorikų asociacijos (Kunsthistorisk Forening) narė.

Johanna Zanon – Oslo universiteto istorijos mokslų daktarė, Paryžiaus École Nationale des Chartes mokykloje įgijo kuratorės magistro laipsnį, o Paryžiaus École Pratique des Hautes Études – meno istorijos magistro laipsnį. Zanon rezidenciją remia Šiaurės šalių ministrų taryba, Šiaurės ir Baltijos šalių kultūros mobilumo programa.

SODAS 2123 veiklas remia Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.