Prasideda projektas „Entity: Unisona“ – apie tarpdisciplininį meną per bendradarbiavimą

Kultūros erdvė „Entity“, įsikūrusi adresu Vitebsko g. 21, bendradarbiaudama su kultūros kompleksu „SODAS 2123“, pristato ir kviečia įsitraukti į projektą „Entity: Unisona“. Nemokamų renginių programa vyks 2024 m. vasario – rugpjūčio mėnesiais. Ši įvairiapusė, atidžiai suplanuota programa lankytojui leis pasinerti į tarpdisciplininio meno srityje kylančias problematikas, pristatys mene taikomus skirtingus bendradarbiavimo metodus. Tai puiki proga iš arčiau stebėti mus supančios kultūros reiškinius ir artimiau susipažinti su Vilniuje gyvenančiais ir kuriančiais skirtingų sričių menininkais. Pažintys ir patirčių dalinimasis čia vyks ne tik tarp pradedančiųjų ir profesionalių menininkų, bet ir tarp kontrastingų laukų atstovų – tarpdisciplininio meno, kino ir animacijos, filosofijos.

Visi renginiai vyks dinamiškoje kultūros erdvėje „Entity“, bendradarbiavimo ir atvirumo principais buriančioje menininkus bei entuziastus. „Entity“ komanda pirmenybę teikia laisvumui ir jaukumui bei visuomet stengiasi skatinti dialogą šiuolaikinio meno lauke. 

Pirmasis projekto „Entity: Unisona“ renginys įvyks jau vasario 23 d., „OPEN SODAS“ metu. Netradicinis Gong-Fu arbatos vakarėlis su Jan Glöckner – tai ceremonija, skirta susibūrimui, pokalbiams ir edukacijai. Šio ritualo procese Jan Glöckner dalyvius supažindins su meninės biotechnologijos sritimi.

Programoje taip pat suplanuoti net dviejų renginių ciklai. Pirmasis, pavadinimu „Praxinoscope“ – orientuotas į animaciją, kuriame Pijus Čeikauskas, Eglė Davidavičė, Antanas Skučas ir Lina Vaiškūnaitė pristatys savo filmus, pasidalins patirtimi ir diskutuos apie darbą komandoje. Antrasis renginių ciklas – performatyvus. Jo metu kuratorės Monika Dirsytė ir Dagnė Petkevičiūtė pristatys jaunųjų performanso menininkų kūrybą. Šio renginių ciklo programoje išvysime Akvilės Kleopatros Andruškaitės, Daumanto Lukošiūno, Kotrynos Mauragytės, Dagnės Petkevičiūtės performansus.

Smalsių lankytojų akių lauks dvi parodos. Pirmojoje iš jų savo kūrybą pristatys Žygimanto Bėronto ir Gabijos Pernavaitės meninis duetas „allsofeatherlightseven“. Šie jaunieji kūrėjai, 2022 metais laimėję „JCDecaux“ pagrindinę premiją, savo kūrybinio metodo abstraktumą pasitelks kaip įrankį žadinti smalsumą, provokuoti žiūrovą ir supažindinti jį su šiuolaikinio meno netikėtumais. Antrojoje parodoje išvysime tris kūrėjus – Ainę Petkūnaitę, Augustyną Sinkevič ir Violetą Tvorogal. Pastarųjų menininkų darbus jungianti tema – kūrybinis užsidegimas kaip instinktas. Parodoms pasibaigus bus galima pamatyti fotomenininkės Tamaros Pathak meninio tyrimo apžvalgą bei sudalyvauti seminare, kuriame bus aptariama performatyvumo reikšmė menamo kūno fenomene.

Paskutinis „Entity: Unisona“ projekto renginys įvyks rugpjūčio mėnesį, tai – Viliaus Dranseikos atvira diskusija tarpdiscipliniškumo filosofijoje tema. Šioje diskusijoje filosofas kvies aptarti neįprastą meno ir mokslo tarpdiscipliniškumo modelį, arba procesą, kuriame filosofai į savo veiklą įtraukia meno (ar kitas) disciplinas.

Projekto „Entity: Unisona” renginius kuruoja Entity komanda: Dovydas Černiauskas, Dagnė Petkevičiūtė, Matas Petkūnas, Ingrid Beata Savicka.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė. 

Nuoroda į pirmąjį programos renginį: https://www.facebook.com/events/1545521536239566?ref=newsfeed