PRADEDA VEIKTI DIDŽIAUSIAS LIETUVOJE KULTŪROS KOMPLEKSAS – SODAS 2123

Rugsėjo 9–12 dienomis savo veiklą pradės didžiausias Lietuvoje kultūros kompleksas – SODAS 2123 (Vitebsko g. 21 ir 23, Vilnius). Šiomis dienomis komplekse vyks performansai, koncertai, diskusijos, atviros menininkų studijos ir kiti renginiai. Dalį renginių bus galima stebėti ir virtualioje erdvėje.

 

Kultūros kompleksas SODAS 2123 – tai Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos (LTMKS) inicijuojama bei kuruojama bendruomeniškumo ir savivaldos principais veikianti visuomenei atvira erdvė. Joje buriasi per keliasdešimt įvairių sričių kultūros kūrėjų ir tyrėjų, kurie savo praktikose eksperimentuoja, ieško netikėtų formatų ir reaguoja į naujausias kultūrines, socialines, geopolitines, ekologines aktualijas. Čia įkuriamos muzikantų ir muzikos grupių repeticijų erdvės, kino, dizaino, vizualiojo meno organizacijų būstinės, daugiau nei 30 įvairių sričių kūrėjų studijų; renginių, parodų ir diskusijų erdvės, įvairios dirbtuvės, kavinė, vieša kiemo-sodo erdvė, miesto daržas ir kt. Visi komplekse dirbantys kūrėjai yra atviri dalijimuisi, mokymuisi ir (pa)meistrystei, tad nuo šiol kompleksą SODAS 2123 galima įrašyti į aktyviai veikiančių kultūrinių renginių erdvių žemėlapį. Kol kas kultūros kompleksas veiks renginių metu, o ilgainiui, keičiantis bei pildantis aplinkai, atvers duris ir kasdieniam lankymui.

Atsižvelgdami į kintančias renginių lankymo sąlygas ir lankytojų saugumą, organizatoriai kviečia atidarymo renginiuose lankytis visą rugsėjo mėnesį. Išsami ir atnaujinama atidarymo renginių programa – komplekso SODAS 2123 socialiniuose tinkluose.

SODAS 2123 sulaukė ypatingo dėmesio – oficiali veikla prasideda dalyvavimu tarptautiniame festivalyje Ars Electronica.

Ars Electronica– vienas seniausių meno, technologijų ir visuomenės festivalių pasaulyje, nuo 1979 m. kasmet vykstantis Linco mieste Austrijoje. Jis kasmet sutraukia daugiau kaip 100 000 lankytojų iš viso pasaulio, tačiau šiemet dėl pandemijos išsiskleis per 120 lokacijų visame pasaulyje, kurios vadinsis sodais („Garden“): Vilnius, Tokyo, Seul, Rio de Janeiro, Los Angeles, Barcelona ir kt.

Šių metų Ars Electronica festivalio tikslas – išbandyti naujus hibridinės realybės modelius bei permąstyti, kaip susiburti didelėms žmonių grupėms ir dalyvauti kultūros renginiuose tiek fizinėje, tiek virtualioje erdvėje. Todėl kartu su festivalio komanda buvo sukurtas viso pastato (SODAS 2123) ir skvero aplink jį 3D skenas, kuriame festivalio metu bus rodomi meno kūriniai ir vyks gyvos renginių transliacijos internetu. Nuoroda: https://ars.electronica.art/keplersgardens/en/groves/?fbclid=IwAR0DaaAolXgXG64r9c2_FTGEVcIl33dd6dnhwlVov5BPcDXXmntUZ1UkmVs

Komplekso SODAS 2123 įkūrėjas ir operatorius – Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga (LTMKS).

Projektą finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba. Rėmėjas – UAB „Jūrės medis“.

 

Kultūros komplekse įsikuriantys kūrėjai ir organizacijos:

Architektūros Fondas, Dizaino Fondas, leidykla „Hubris“, renginių organizatoriai „Empty Brain Resort“, dizaino studija „Ariel Ink“, parodų erdvė „Atletika“, kino studija „Just a Moment“, animacijos studija „Art shot“, laboratorija „Alt Lab“, garso įrašų studija „Garso generatoriai“, animacijos studija „Vilniaus Primavera“, dibtuvės „WERKSTATT“, galerija „Trivium“, šviesų kūrėjai „Light Forms“, analoginio kino dirbtuvės „SPONGE“, projektų erdvė „Swallow“. LTMKS nariai: Emilija Škarnulytė, Tomas Martišauskis, Joana Kairienė, Vitalij Červiakov, Aušra Griškonytė-Volungė, Adomas Danusevičius, Monika Lipšic, Arturas Bumšteinas ir Gailė Griciūtė, Laima Kreivytė (Coolturistės), Žygimantas Kudirka, Ingas Pavliukevičius, Kamilė Krasauskaitė, Arūnas Gudaitis, Gintarė Minelgaitė (Dr. Gora Parazit), Gabrielė Gervickaitė, Aistė Viršulytė, Jelena Škulienė, Akvilė Anglickaitė, Milda Zabarauskaitė. Kiti kūrėjai, tyrėjai ir kultūros lauko veikėjai: architektai Ona Lozuraitytė ir Petras Išora, Dominykas Daunys, menininkė Bon Alog, Ieva Rojūtė, Aldona Majakovaitė, Asta Otrovskaja, dizainerė Kotryna Gurskaitė ir filosofas Kristupas Sabolius, Agnė Jokšė, Goda Jaruševičiūtė ir Demetrio Castellucci (Unarcheology), Anta Marija Antanavičiūtė ir Domas Raibys, kultūros komunikacijos specialistė Stefanija Jokštytė, koncertinės įrangos gamintojas Vytautas Budzejus, fotografas Gintautas Trimakas, dizainerė Kotryna Butautytė, dizainerių duetas Marija Puipaitė ir Vytautas Gečas. Muzikos grupės ir muzikantai:„Homechestra“, Justas Sarapas, „Ministry of Echology“, „Umiko“, „Kotori“, „Shishi“, Adomas Palekas, Jonas Narbutas.

https://www.facebook.com/sodas2123/