POKALBIAI APIE (KONTR)NARATYVUS

Kviečiame į dirbtuves Pokalbiai apie (kontr)naratyvus, kurių tikslas yra formuoti atsvarą priešiškumą skatinantiems pareiškimams Lietuvoje susietais su LGBTQI+.

Dirbtuvių metu dalyviai drauge su tarpdisciplininio dizaino kūrėja Gabija Bubnytė skaitys pastarosios tekstus apie Lietuvoje linguriuojantį susipriešinimą ir pasklidusią neapykantą prieš LGBTQI+ bendruomenę. Dirbtuvių metu bus nagrinėjami tekstai ir atkreipiamas dėmesys į dažniausiai vartojamus terminus bei jų reikšmes, naudojamus kalbant apie LGBTQI+ bendruomenę Lietuvoje.

Dirbtuvės yra pagrįstos tyrimu atliktu Lietuviškoje interneto erdvėje pasitelkus kritinį diskursų analizės metodą su kuriuo dalyviai supažindins renginyje. Tyrimo metu išryškėjo keletas vyraujančių temų tokios kaip nacionalizmas, vakarietiškumas, (ne)matomumas ir propaganda, bei kaip tokie pasakojimai yra formuojami. Remiantis analizės rezultatais ir išsiaiškinus kuo priešiškumą skatinantys pasakojimai yra grindžiami, yra akivaizdu jog būtina sukurti atsvarą. Pokalbiai apie (kontr)naratyvus suteikia erdvę įvairiems žmonėms uždaroje aplinkoje susipažinti su internete vyraujančiais argumentais, ir kolektyviai suformuluoti kontrargumentus pareiškimams skatinantiems susipriešinimą. Pritaikydami kolektyviai suformuluotus (kontr)naratyvus dalyviai įsivaizduoja kaip diskursas apie nenormatyvius identitetus ir temos susijusios su LGBTQI+ tūrėtų keistis ir kaip to galima pasiekti.

Dirbtuvių rezultatai yra kaupiami internetinėje duomenų bazėje ir pateikiami kaip įrankiai ir metodai padedantys užpildyti viešąsias erdves. Taip dalyvių sukurti rezultatai atgija visuomenėje ir po dirbtuvių.

Gabija Bubnytė yra tarpdisciplininio dizaino kūrėja savo darbus grindžianti moksliniais tyrimais. Gabija supina politiką ir mokslo teoriją su grafiniu dizainu, panaikinant ribas tarp teorinių, vaizdinių bei praktinių žinių. Jos dirbtuvės Pokalbiai apie (kontr)naratyvus buvo apdovanotos Roterdamo savivaldybės skiriamu “Threshold award 2021” prizu.

 

Šį kartą susitikimas vyks anglų kalba.

Renginio laikas: rugpjūčio 18 d. 18 val.

Renginio vieta: Sodas 2123 Alt Lab (Vitebsko g. 23, II a.)

Facebook nuoroda: https://fb.me/e/28vSZv9kM

Remėjai: Lietuvos Kultūros Taryba.

Organizuoja: Institutio Media kartu su Lietuvos Tarpdisciplininio Meno Kūrėjų Sąjunga