Performatyvių interliudų vakaras. Schools & Gardens 2022

Balandžio 29 d. 18:00-00

–––Dalyviai: Tata Frenkel, Saulė Noreikaitė, Techniseptic (Jokūbas Čižikas), Gana2 (Antanas Dombrovskij), TBA

Projektų erdvės Swallow kuruojamas performatyvių interliudų vakaras SODAS 2123 erdvėse. Kviečiame į TATA FRANKEL performansą 19:30, o kiti interliudai suksis visą vakarą iki vidurnakčio.

Tarptautinio nepriklausomų erdvių ir iniciatyvų susitikimo Vilnius Meeting 2022: Schools & Gardens uždaromoji dalis

https://www.facebook.com/events/699220634644373/

Dalyvavimas nemokamas

––––19:30–––Swallow––––

TATA FRENKEL

Performatyvi paskaita „Piece of Cake”

piece of unseen art (piece of education, a piece for you)

Šios performatyvios paskaitos (ar galima tiesiog sakyti – performanso) naratyvus siūloma sekti žvilgsniu ir ausim. Autorės kūryba remiasi jos kurtu terminu „Neregimieji menai”, ir galima tikėtis, kad visas veiksmas remsis būtent jais, o kas tie neregimieji menai, bus galima patirti performanso metu. Rodomi diagramų ir žemėlapių vaizdai, kurie, kartu su menininkės vedamu storytellingu, nupasakos receptą (metodą), kaip atstoti nuo savęs, išreikšti sunkumą, kaip kalbėti sunkiu metu, kas yra apatija, kas yra tie neregimieji menai, ir prie ko tas pyragas bei anglų idioma. Kažkaip šitaip.

–––––18:00 – 00:00––SODAS 2123 lokacijos––––

––––SAULĖ NOREIKAITĖ

––––Performanso video dokumentacija „Sietys”

Trukmė: 17min, video suksis visą vakarą

Lokacija: Holas

Niutono trečiasis dėsnis teigia: „jei vienas kūnas kokio nors dydžio jėga paveikia kitą kūną, tai tas kitas kūnas pirmąjį taip pat paveikia tokio pat dydžio priešingos krypties jėga”.

Mūsų kūnai nėra tik dvasios/sielos/energijos ar kokios kitos gyvasties, kuria Jūs tikite, nešiotojai, jie nėra tik sudėtingi biologiniai mechanizmai. Jie nuolat gyvena, egzistuoja veikiami kitų kūnų, objektų, aplinkų, kultūrų, garsų, kvapų, veiksmų ir t.t. Jie visada egzistuoja kartu su kažkuo – dialoge; jie egzistuoja erdvėje ir laike bei garse ir kvape. Jų neįmanoma apibrėžti, apibūdinti, įdėti į kažkokias normas ir formas, jie nuolat kinta, yra, dėvisi ir atsinaujina, gimsta ir miršta. Jie egzistuoja nuolatinėje kaitoje ir visad bendrystėje.

Atlikėjų grupė, cituodama judesius iš sporto palaikymo (angl. cheerleading), miuziklų ir kariuomenės žygiavimo judesių kombinacijų, sukuria sinchronizuotą vientisą kūną, kuris judėdamas miesto erdvėse trumpam sukuria judančias skulptūrines kompozicijas, pabrėžiančias aplinkos bruožus.

Atlikėjai: Aleksandra Andrejauskaitė, Gabrielė Bagdonaitė, Viktoras Fedorenko, Alina Pilecka, Juozas Veiverys. Operatorius: Gvidas Bindokas

––––Techniseptic (Jokūbas Čižikas), Gana2 (Antanas Dombrovskij)

––––IŠERZINTO SVETINGUMO KAMBARYS

Lokacija: Dušų holas (II a)

Šiame kambaryje įsikūrusios dvi viena kitai trukdančios erdvės – kultūros komplekso Sodas 2123 svečių poilsio ir darbo kambarys bei improvizuota įrašų parduotuvė, veikianti įkyraus kaimyno, kurio studijoje niekada netyla eksperimentinė muzika, principais. Kambarys įkūnija išerzinto svetingumo estetiką – sklandaus bendruomeninio gyvenimo vizijos ir kasdienės kantrybės stokos šalutinį produktą.

Grojami įrašai yra naujai išleisti Lietuvos autorių kūriniai:

–– Techniseptic – Techniseptic

–– Gana2 – A ! 004 // Fata For Gana

Kiti kambario dalyviai bus atskleisti savaitės eigoje.

****

Performatyvių interliudų kuratorė: projektų erdvė Swallow.

Vilnius Meeting 2022: Schools & Gardens organizatoriai: Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga, partneriai – SODAS 2123 ir „Kaunas 2022“. LTMKS veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė. Projekto rėmėjai – Europos Sąjungos programa „Kūrybiška Europa“ bei Šiaurės ir Baltijos šalių mobilumo programa „Kultūra“. Pagrindinis informacinis partneris – 15min.