OPEN SODAS: EKOLOGIJA

Išlydėti vasaros laisvę ir sutikti rudenio judesį. Rugsėjo 2 d. OPEN SODAS vėl kviečia vidun!

Atversime studijų duris, o kartu – pažadame daugybę pokalbių, idėjų, įžvalgų ir vasarą sukauptos kūrybinės energijos apsikeitimui. Kultūros komplekse SODAS 2123 kuriantys menininkai bei organizacijos lauks smalsių akių ir ausų savo kūrybinėse dirbtuvėse, o OPEN SODAS renginio programoje šįkart – Justės Michailinaitės filmo „Bouna sera” peržiūra bei Q&A su režisiere, Emilijos Škarnulytės filmas „Kapinynas”, Veceratone bei Stork diet koncertai, menininko Vytenio Buroko paskaita, parodos „Nuo duomenų taškų iki erdvinių patirčių“ atidarymas Entity erdvėje, atsinaujinęs baras „Estafetė“, Radio Vilnius transliacijos kiemelyje SODAS 2123 ir dar daug daug visko.

15:00 – 19:00

STUDIJAS ATVERS:

○ Aušra Griškonytė Volungė
○ Indre Butku @ Lightforms x Liustrai
○ Entity
○ Austėja Platūkytė ir biomedžiagų biblioteka
○ Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga
○ Spongė Lab

 

RENGINIŲ PROGRAMA:

15:00 – 19:00
Parodos „Nuo duomenų taškų iki erdvinių patirčių“ atidarymas 15 val. (parodos lankymas iki 19 val.)
Įtraukianti paroda kviečia tyrinėti nepaprastas virtualaus pasakojimo galimybes kraštovaizdžio architektūroje klimato kaitos iššūkių akivaizdoje. Eksponuojamos spekuliacijos gilinasi į sudėtingas gamtos, žmonijos ir technologijų sąsajas, perkeldamos į Singapūro geležinkelio koridoriaus širdį. Instaliacijose nagrinėjami tokie aplinkos reiškiniai kaip vandens trūkumas, paveldo išsaugojimas ir biologinė įvairovė, pateikiant juos kaip erdvinius pasakojimus. Plečiant kraštovaizdžio ir architektūrinio projektavimo ribas, siekiama skatinti dialogą ir įkvėpti naują aplinkos matymą klimato kaitos ir spartaus miestų augimo metu.
Entity erdvė
17:00
Menas, agurkėliai ir politika. Vytenio Buroko paskaita
SODAS 2123 Aktų salė
19:00
Justės Michailinaitės filmo „Bouna sera” peržiūra + Q&A su režisiere
Tai – filmas apie pietų Europoje klajojantį cirką, kurį prieš 30 metų įkūrė šeima iš Vokietijos. Cirko nariai iki šiol neturi mobilaus ryšio, nesinaudoja internetu, gerbia gamtą, ima tik tiek, kiek reikia ir t.t). Trukmė – 20 min.
SODAS 2123 Aktų salė
20:00
Emilijos Škarnulytės filmo „Kapinynas” peržiūra
Įtraukiančiu psichodeliniu patyrimu ir mįslinga audiovizualine poema kino kritikų vadinamas kūrinys kviečia leistis į kelionę laiku nuo didžiojo sprogimo iki tolimos ateities, kurioje apie mūsų civilizaciją liudys tik atominės energijos liekanos.
SODAS 2123 Aktų salė
Muzika:
20:00 Veceratone koncertas
21:00 Stork diet koncertas
Radio Vilnius transliacijos kiemelyje
+ afterparty bare nuo 22 val. iki 5 val. ryto.
Renginių ciklas OPEN SODAS yra Vilniaus 700 jubiliejaus programos dalis.
Kultūros kompleksas SODAS 2123 (Vitebsko g. 21/23, Vilnius) – tai Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos (LTMKS) inicijuojama bei kuruojama bendruomeniškumo ir savivaldos principais veikianti visuomenei atvira erdvė.
Renginį organizuoja SODAS 2123 kartu su Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga.
LTMKS veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.
Pagrindinis informacinis partneris 15min.
Dizainas – Marek Voida.