Omid Asadi

Omid Asadi gimė 1979 m. Irane. Irane jis užaugo, ten praleido paauglystę ir ankstyvosios jaunystės metus. Prieš pradėdamas užsiimti menu, jis buvo inžinierius ir Irano bokso čempionas. 2007 m. emigravo į Jungtinę Karalystę. Tapimas menininku Omid buvo paskutinis dalykas, kurį jis įsivaizdavo. Tačiau 2012 m., būdamas 33 metų amžiaus, jis pradėjo studijuoti meną koledže. 2018 m., jis Mančesterio meno mokykloje įgijo vaizduojamojo meno magistro laipsnį su pagyrimu. Jis savo darbus eksponavo nacionaliniu ir tarptautiniu mastu.

Jo darbuose daugiausia dėmesio skiriama kontrastui. Tai pasireiškia per medijas, medžiagas, spalvas, tekstūras, kultūrines reikšmes, gamtą ir t. t. Pasitelkdamas kontrastą, jis praktikuoja įvairias disciplinas ir tyrinėja klausimus, susijusius su dabartine žmogaus būkle, imigracija, tapatybe, aplinka ir vaikystės prisiminimais. Jo naujausi kūriniai remiasi Michelio Foucault heterotopijos idėja. Šiuo metu jis gyvena ir dirba Mančesteryje.

Omid Asadi rezidencija yra mainų programos tarp SODAS 2123 ir nevyriausybinės organizacijos Proforma iš Mančesterio, Jungtinės Karalystės dalis.

Omid Asadi rezidencija remia Anglijos menų taryba.

SODAS 2123 rezidencijų programą remia Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.