MORE THAN TOTE 2023

Kviečiame jūsų organizaciją gruodžio 5-6 dienomis dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse apie tvarią atributiką MORE THAN TOTE 2023

Vakaruose jau kurį laiką stebimas atributikos reiškinio Renesansas, Lietuvoje, nors turime daug puikių kultūros organizacijų su originaliu ir unikaliu turiniu, dar trūksta originalaus dizaino atributikos objektų, kurie ilgai (ne tik renginio metu) būtų įdomūs bei patrauklūs lankytojui.Paprastai atributika suvokiama kaip marškinėliai, krepšeliai ar rašikliai su logotipu. Ji neretai kuriama skubant, kartais nepagalvojant iš kur atkeliauja žaliavos bei medžiagos ir ar pirkėjas ilgai naudosis atributikos objektu, suvenyru, ar pamirš jį per kelias savaites po apsilankymo renginyje/organizacijoje? Toks atributikos likimas kelia opius tvarumo klausimus – ar verta į daiktais perkrautą aplinką paleisti dar daugiau greitai aktualumą prarandančių objektų?

Visgi manome, kad atributikos objektai gali būti tvarūs bei ženkliai prisidėti prie organizacijos veido, įvaizdžio kūrimo. Tai pasiekti galima tiek naudojant etiškai išgautas medžiagas, prižiūrėtint procesus ar naudojantis patikimų partnerių paslaugomis, o taip pat į kūrybos procesus įtraukiant įdomius ir eksperimentuoti linkusius kūrėjus, kurių Lietuvoje tikrai netrūksta.

Tad, kultūros kompleksas SODAS 2123 inicijuoja konferenciją ir kūrybines dirbtuvės, kuriose įvairios Lietuvos kultūros organizacijos 2 dienas dalinsis patirtimi, mokysis iš užsienio bei Lietuvos sėkmės istorijų ir ieškos galimybių bendradarbiauti su talentingais lietuvos dizaino kūrėjais bei tarpusavyje.

Konferencijoje ir dirbtuvėse savo patirtimis dalinsis Tate Modern Licensing and Merchandise vadovė Rosey Blackmore, estų menininkė Sandra Kosorotova, Milena Černiakaitė (galerija Apiece), studija Efukum.

Kūrybinių dirbtuvių mentoriai:
 Marija Puipaitė, Marek Voida, Gailė Pranckunaitė, Anta Marija Antanavičiūtė, Žygimantas Kudirka, Antanas Dubra, Vytautas Gečas.

Projekto kuratorės: Danutė Gambickaitė ir Stefanija Jokštytė.

Vieša renginio dalis atvira ir nemokama visiems, dirbtuvės su registracija ir kvietimu.

Laikas:
12/05 nuo 16:00 iki 20:00

12/06 nuo 10:00 iki 16:00

Informuojame, kad kūrybinėse dirbtuvėse dalyvaus tik iki 7 atrinkų organizacijų (vienos organizacijos atstovų kiekis iki 4 asmenų), tad esant didesniam pareiškėjų skaičiui vyks atranka.

Jei ketinate dalyvauti, užpildykite formą esančią žemiau iki gruodžio 1 d. ir su jumis susieksime.

Grafinis dizainas: Monika Janulevičiūtė

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.