„Mes, gyvūnai“ – performatyvi Camillos Graff Junior paskaita

2024 m. balandžio 24 d. 18.30 val. kultūros komplekso SODAS 2123 (Vitebsko g. 23, Vilnius) projektų erdvėje bus pristatyta performatyvi Camillos Graff Junior paskaita pavadinimu „Mes, gyvūnai“.

„Priešingai, nei galėtume įsivaizduoti, mūsų sveikatą užtikrins ne atsiribojimas ar atsiskyrimas nuo kitų, o tik naujas požiūris į bendrystę su visomis gyvomis būtybėmis, dalijimasis su kitais mūsų planetos organizmais“. (Preciado 2020).

„Su kokiu gyvūnu kiekvienas iš mūsų tapatinamės? Ar galime atsakyti į klausimą kodėl? Mes, žmonės, esame tik viena iš daugelio gyvūnų rūšių“ – svarsto ir klausia menininkė Camilla Graff Junior. Tyrime, kurį ji pristato šiuo renginiu, ieškoma galimybių atspindėti save kitose gyvūnų rūšyse. Menininkė taip pat ieško būdų, kaip suteikti daugiau veiksnumo mus supantiems gyviams ir padaryti naujų įžvalgų apie mus pačius.

Performatyvioje paskaitoje „Mes, gyvūnai“ Camilla Graff Junior pristato savo plastikinių gyvūnų kolekciją ir dalijasi Fjaltring-Trans vietovės Danijos vakarinėje pakrantėje gyventojų, gyvūnų ir augalų išmintimi, per jos pačios bendravimą sukaupta į patirčių ir žinių archyvą.

Camilla Graff Junior yra performanso menininkė iš Danijos, kūryboje jungianti vizualųjį meną, kūrybinį rašymą, feministines teorijas, archyvo ir afekto temas. Per pastaruosius dvidešimt metų ji sukūrė daug solo ir kolektyvinių performansų, kurie buvo pristatyti Europoje, Afrikoje, Pietų ir Šiaurės Amerikoje. 2007 m. baigė performanso studijas ir įgijo dvigubą magistro laipsnį Paryžiaus Sorbonne Nouvelle universitete ir Kopenhagos universitete.

Performatyvios paskaitos įgyvendinimą finansuoja Danijos menų fondas, Danijos planavimo ir kaimo plėtros agentūra ir Šiaurės šalių kultūros fondas. Renginį organizuoja Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga, kurios veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Data – 2024 m. balandžio 24 d., 18.30 val.
Trukmė – 90 min. Renginys vyks anglų kalba.
Adresas: kultūros komplekso SODAS 2123 projektų erdvė, Vitebsko g. 23, Vilnius. Įėjimas nemokamas, be registracijos.

Fotografija –Tone Bjordam