MALUS MALUS MALUS

Malus fusca, Malus sargentii, Malus prattii , Malus baccata, Malus angustifolia, Malus orientalis… Lietuvos cukrinis, Avenarius, Černoguzas, Serinka, Koštelė, Londono pepinas, Liandzbergo renetai, Geltonasis belflioras, Rozburgo rūdėtasis, Aukso permeinas, Ribstono pepinas, Boskopo gražusis, Pupinis-žirninis, Danų karalienė Liuiza, Karališkieji trumpakočiai.

Obuoliai buvo mums mažai žinomų pirmykščių žmonių maisto dalis. Senesni už Romos pamatus. Tokie seni, kad mena laiką, kai dar neturėjome metalinių padargų. Nuostabu, kaip glaudžiai obels istorija yra susijusi su žmogaus istorija, o obuolys simbolizuoja ryšius, atsitiktinumus, žmogaus ir gamtos glaudų bendradarbiavimą, suteikia mums vilties ir maisto.

Rugsėjo 9 d. bendruomenės daržas Daržas2123 kartu su Alt Lab žongliruos obuoliais, skirtingomis jų veislėmis, o galiausiai ir akių obuoliais, obuolinėmis priklausomybėmis, prisiminimais, obuolių pyragais, istorija ir kultūriniais sluoksniais.

Programa:

EDUKACIJA:
15.00 / edukacija vaikams „Obuolio kūnas, obuolio siela“

PRANEŠIMAI:

18.00 / Domas Raibys: „Obuolių narkomanas“
19.00 / Vita Opolskytė-Brazdžiūnienė: tyrimas „Obuolių tapytojai. Regos pakitimus lemiantis tapyboje naudojamas obuolio įvaizdis“
20.00 / Gražvydas Jegelevičius: „Senieji sodai ir kultūrinių augalų paveldas“

OBUOLIAI VIRTUVĖJE:
18.00-21.30 / dalijimasis receptais, bendras kepimas, virimas su ir iš obuolių, ragavimas, vaišinimasis

EKSPOZICIJA:

15.00-21.30 / Lietuvos senuosiuose sodose surinktų vaisių ekspozicija

Renginio iniciatorė – SODAS 2123 rezidencijų programos dalyvė Aušra Vismantaitė-Silva. Ji yra nepriklausoma tyrėja, meninių, socialinių bei ūkinių projektų kuratorė, gyvenanti Lietuvoje ir Meksikoje. Pastaruoju metu Aušra užsiima prieš-kolonijinio peizažo, augalų migracijos, skirtingų agrotechnikų, sodininkavimo, kolektyvės atminties tyrimais. Taip pat ji kuruoja bendruomenės daržą Daržas2123, kuris yra įsikūręs kultūros komplekso SODAS 2123 teritorijoje.

Renginys yra SODAS 2123 rezidencijų programos ir dalis. SODAS 2123 rezidencijų programą remia Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

 

MALUS MALUS MALUS taip pat yra OPEN SODAS | Vilniaus galerijų savaitgalis“22 programos dalis. Daugiau apie renginį: https://www.facebook.com/events/614969296696494?ref=newsfeed

Renginys vyks kultūros komplekse SODAS 2123, Vitebsko g. 23. Alt lab yra įsikūrusi trečiame komplekso aukšte.