Mako Ishizuka – menininkė ir tyrėja, savo praktikoje nagrinėjanti globalioje kasdienybėje besikuriančius atstumus. Mako pasitelkdama savo patirtį, įgytą gyvenant kaip „kita” įvairiose visuomenėse, žaidžia su normomis bei logika ir mėgaujasi iššūkiais, kuriuos sukelia neaiškūs ir (arba) nepažįstami elementai. Šios patirtys jos kūryboje įgauna instaliacijų, performansų, dirbtuvių, piešinių ir rašymo formas. Pastaruosius metus Mako taikė dialogo ir bendradarbiavimo dirbtuves kaip tyrimo ir gamybos priemonę, taip pat svarstė apie jas kaip apie meno kūrinį, nagrinėdama jų potencialą tapti alternatyvia ir plastiška socialinės / kolektyvinės meninės patirties forma dabartiniame humaniškumo stokojančiame pasaulyje.
Nuo pirmojo vizito Vilniuje 2022 m. vasarą Mako domėjosi, kaip žmonės nori, kad istorijos būtų pasakojamos Lietuvoje, įkvėpta vietinės įgarsinimo kultūros (ang. voice over), susitiko su vietiniais gyventojais ir klausėsi jų istorijų. Rezidencijos SODAS 2123 metu Mako planuoja tęsti bendradarbiavimo eksperimentus tyrinėjant kontrolės ir solidarumo temas bei pasidalinti savo tyrimais skirtingose meno platformose Lietuvoje.
Mako studijavo tarpdisciplinines studijas (kultūra, filosofija ir sociologija) Japonijoje ir laisvąjį meną Nyderlanduose bei Švedijoje. Daugelį savo projektų ji įgyvendino rezidencijų platformose, tokiose kaip IASPIS (Švedija), Capacete (Brazilija), Bag Factory (Pietų Afrika) ir Rupert (Lietuva). Taip pat bendradarbiaudama su vietiniais gyventojais, tarp kurių buvo ir architektų grupė „Septembre“ (Prancūzija) ir Kobės universiteto Tarpkultūrinių studijų mokykla (Japonija). Savo kūrybinę praktiką ji yra pristačiusi Venecijos architektūros bienalėje, EHESS Paryžiuje, Šiuolaikinio meno muziejuje Tokijuje, Tarptautiniame literatūros festivalyje Rygoje ir kt.
Mako Ishizuka rezidenciją remia Švedijos meno stipendijų komitetas.
SODAS 2123 veiklas remia Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.