Madaleine Trigg

Madaleine Trigg yra performanso menininkė, fotografė, tyrėja ir dėstytoja. Jos kūrybinės praktikos fokuse – kūnų, judesių ir medžiagų santykiai. Madaleine  yra kilusi iš Jungtinės Karalystės, vėliau ji persikėlė į Velingtoną (Aotearoa / Naujoji Zelandija, 2018-2023 m.), kur praktika grįstose doktorantūros studijose, menininkė tyrinėjo kontaktines improvizacijas su nežmogiškaisiais kūnais – mielėmis, tešla ir kviečiais, siekiant apsvarstyti, kaip žmonės gali įkūnyti posthumanizmo ir naujojo materializmo filosofijas.

Jos performansai buvo pristatyti Šiuolaikinio meno institute (2007-2008 m.), Nacionalinio teatro studijoje (2009 m.), SHUNT lounge (2009 m.), BAC (2010 m.), Roundhouse (2011 m.), Karališkajame meno koledže (2016 m.), Saatchi galerijoje (2016 m.), Southbank centre (2018 m.) ir Performance Arcade (2019 m.). Madaleine kūriniai buvo rodomi Berlyne, Briuselyje, Kelne, Freisinge, Helsinkyje, Neapolyje, Nelsone, Prahoje, Porto, Velingtone, Veronoje, Vitorijoje ir Zagrebe.

Madaleine neseniai publikavo tekstą iš savo doktorantūros tyrimo „Kneading Bodies” knygoje „Posthumanism in Practice” (redaktoriai – Christine Daigle ir Matt Hayler, Bloomsbury). Šiuo metu ji taip pat yra kviestinė dėstytoja Karališkojoje centrinėje kalbos ir dramos mokykloje (Londonas), kur dėsto scenografijos magistrantūros studijų programoje.

SODAS 2123 rezidencijos metu Madaleine norėtų išplėsti (ir galbūt išspręsti) kai kuriuos fizinius savo doktorantūros praktikos elementus. Visų pirma ji sutelks dėmesį į tai, kaip video kūriniai gali būti perteikiami erdviškai, siekiant išlaikyti nežmogiškų kūnų ir jų sąveikos su kitais veiksnumą, materialumą ir vientisumą.

„Kingfisher” tyrėjų rezidencija yra organizuojama Vilniaus Dailės Akademijos Doktorantūros skyriaus kartu su SODAS 2123. Visi rezidentai pristatys savo tyrimus atvirų renginių metu bei tyrėjų simpoziume „Nei tai karalius, nei tai žuvis”, kuris vyks lapkričio 8-11 dienomis Vilniaus Dailės Akademijoje ir SODAS 2123. Daugiau informacijos: https://www.vda.lt/en/doctoral-studies/postgraduate-studies/events-and-exhibitions/research-symposium-2023

SODAS 2123 rezidencijų programą remia Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.