KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS SU RŪTA SPELSKYTE „GYVYBĖS KAIP MEDŽIAGOS PERMĄSTYMAS“

ių metų spalio 1d. prasidės tęstinių kūrybinių dirbtuvių renginys „Gyvybės kaip medžiagos permąstymas“ su menininke Rūta Spelskyte. Dirbtuvės vyks sesijomis, tiek susitinkant tiesiogiai, tiek nuotoliniu būdu. Tiesioginės sesijos vyks nedisciplininių tyrimų laboratorijoje Alt Lab, įsikūrusioje kultūros kompkekse SODAS 2123 (Vitebsko g. 21 ir 23, Vilnius).

Dirbtuvių dalyviai susipažins ir dirbs su tamsoje šviečiančiais jūros dumbliais Pyrocystis lunula, žaliai medieną dažančiu Chlorociboria aeruginascensgrybu, raudonai spalvai išgauti nuo actekų laikų iki dabar tebenaudojamais košenilio vabalais Dactylopius coccus, odos ar popieriaus savybėmis pasižyminčia kombučia ir Desmodium gyrans, taip vadinamu šokančiu augalu, judinančiu lapus grojant muzikai.

Dirbtuvių metu kiekvienas dalyvis gaus dėžutę su išvardintais objektais ir auginimo bei darbo instrukcijomis. Darbas vyks nuo spalio vidurio iki gruodžio vidurio online/offline principu susitinkant aptarti techninių klausimų bei persvarstyti, kiek gyvi organizmai gali būti naudojami kaip medžiaga, kokiais ryšiais esame susieti tarpusavyje ir kokias mūsų pačių savybes galime dresuoti ar dar atrasti. Dirbtuvių pabaigoje planuojamas rezultatų aptarimas-ekspozicija Alt Lab laboratorijoje.

Rūta Spelskytė baigė studijas Vilniaus dailės akademijoje, stažavosi įvairiose rezidencijose Vokietijoje, Paryžiuje, Ispanijoje bei Švedijoje. Pagrindinėmis Spelskytės tyrimo sritimis galima būtų laikyti nesusikalbėjimus, dialogo klaidas tarp žmonių ir ryšius tarp mokslo ir extro-science fiction pasaulio, neapčiuopiamo egzistuojančiais instrumentais ir mąstymo būdais. Ji dirba su retais mėginiais, šviesos ir pigmentų emisijomis, įsivaizduodama ateities alchemiją, augalus, gyvūnus bei savybes, kurios gali būti lavinamos ar atrastos.

Projektas „Gyvybės kaip medžiagos permąstymas“ buvo pristatytas šių metų „Ars Electronica“ festivalyje, kaip įrankių rinkinys „Patiriant gyvybes“ (“Experiencing Lives”) kolekcijoje. https://www.facebook.com/sodas2123/photos/pcb.347089119994042/347091493327138

 

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Organizatorius – Institutio media. Partneris – Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga.

Daugiau informacijos www.o-o.lt