Kultūros kompleksas SODAS 2123 dalyvauja tarptautinio tinklo Trans Europe Halles susitikime–stovykloje Sakartvele

2023 m. spalio 5-8 dienomis Sakartvele, Tbilisio mieste vyksta tarptautinio tinklo Trans Europe Halles (TEH) konferencija „Reboot“ („Perkrovimas“), kurią rengia kultūros organizacija „Fabrika Tbilisi“ – joje dalyvaus ir kultūros komplekso SODAS 2123 komanda.

Neramių politinių, ekonominių, ekologinių ir socialinių laikų kontekste rengiamos stovyklos-susitikimo „Reboot“ („Perkrovimas“) metu siūloma susiburti ir atlikti tam tikrą organizacinę savianalizę bei pradėti bendrą dialogą apie tai, kaip nepriklausomos kultūros organizacijos galėtų atsinaujinti, persikrauti. Renginyje atstovai jungsis į seminarus ir pristatymus, kuriuose diskutuos apie kolonijinį paveldą, kaimo bendruomenių atjauninimą, įvairovės ir psichinės sveikatos puoselėjimą, socialinę atsakomybę, aptars TEH tinklo vidinį vystymą. Taip pat dalyvaus meno ir politikos, postsovietinio palikimo, vertikalių kreivių eskursijose bei degustacijose, kurios suteiks galimybę supažinti su Pietų Kaukazo meno erdvių ekosistema.

„Fabrika Tbilisi“, kuriame vyks keturių dienų susitikimo veiksmas – tai kultūros centru paverstas buvęs sovietinis siuvimo fabrikas. Jame dabar veikia menininkų studijos, dirbtuvių erdvės, edukacinės organizacijos, bendradarbystės erdvės, svečių namai, kavinės, barai bei didelis kiemas bendruomenės susibūrimams. Renginio metu šis centras bus analizuojamas kaip gerasis pavyzdys, pritaikęs įvairias atsparumo didinimo praktikas.

Plačiau apie konferencijos organizatorius: https://fabrikatbilisi.com

Tarptautinis tinklas Trans Europe Halles yra vienas seniausių ir dinamiškiausių kultūros tinklų Europoje. Nuo 1983 m. jis aktyviai veikia apleistų pastatų pritaikymo menui, kultūros, aktyvizmo srityse. Tinklas įsikūręs Švedijoje ir turi per 140 narių 40-yje skirtingų Europos šalių – nuo Ispanijos iki Sakartvelo. Trys pagrindiniai tinklo ramsčiai – žmonės, menas ir pastatai.

Pagrindinės tinklo funkcijos – suburti kultūros lauko profesionalus – du kartus per metus jie susitinka keistis žiniomis, pradėti pokalbius ir užmegzti ryšius su kitais kultūros pokyčių kūrėjais, kartu inicijuojami projektai ir kuriamos partnerystės remiantis bendrais interesais, tikslais ir idėjomis. Kita funkcija – mokyti narius – visus metus nariams rengiami mokomieji seminarai ir praktiniai užsiėmimai, TEH domina verslo inovacijos ir jo narių centrų organizacinis vystymasis. Taip pat įgyvendina atstovavimo funkciją – tinklas stiprina Europos kultūros ir kūrybos sektoriaus balsą darydamas įtaką politikos formavimo procesams, jo atstovai užmezga strategines partnerystes su verslo, viešojo administravimo ir akademine bendruomene. Taip pat dalyvauja renginiuose, kurie daro įtaką viešajai politikai, bendradarbiauja su tinklais, tokiais kaip „Onthemove“, „Res Artis“, Europos muzikos taryba, NEMO ir kt. Tinklo Trans Europe Halles asocijuotu nariu kultūros kompleksas SODAS 2123 tapo 2022 metais. Plačiau apie tinklą https://teh.net/

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.