Ateiančių metų vasarą „SODAS 2123“ teritorijoje planuojama pastatyti unikalų architektūrinį objektą – „Krosnies paviljoną“. Tai bus architektūrinė intervencija, bendruomenei skirtas viešas objektas pritaikytas susibūrimams, edukacijai, renginiams bei kitoms kultūros veikloms vystyti. Dualus autorinis kūrinys, įgyvendinamas bendradarbiaujant tarpdisciplinino meno kūrėjai Kamilei Krasauskaitei ir architektams Onai Lozuraitytei-Išorei ir Petrui Išorai-Lozoraičiui. Objektas organiškai į visumą apjungia bendrą kūrėjų konceptą, objekto funkcionalumą – veikiančią krosnį bei architektų sukurtą ją apgaubiantį paviljoną bei funkcionalią aplinką.
„Krosnies paviljoną“ planuojama įrengti Rasų kolonijos kvartale, Vitebsko ir Drujos gatvių sankirtoje, šalia kultūros komplekso „SODAS 2123“, kuriame organizuojamos įvairios kultūrinės veiklos. Teritorijoje taip pat jau yra įrengtas Onos Lozuraitytės ir Petro Išoros bei kitų kūrėjų (Light Forms, Antano Gerliko) skulptūrinių skulptūrinių instaliacijų sodas, iš esmės pakeitęs šią prieš tai apleistą teritoriją, ir pavertęs ją bendruomenei ir miestiečiams atvira vieša erdve. Architektūrinė intervencija „Krosnies paviljonas“ suteiks besikuriančiai teritorijai naujų funkcijų bei kvies dar aktyviau naudotis šia vieta.
Projektu siekiama ieškoti naujo požiūrio į viešąsias erdves, kuris būtų pagrįstas ilgalaikiu mąstymu ir bendruomenės vertybių integravimu į kūrybos procesus. Taip pat siekiama spręsti kelias ypač aktualias problemas – netolygų kultūrinių veiklų ir viešųjų erdvių tankumą mieste, skirtingų visuomenės grupių segregaciją, kuri įtemptais dabarties laikais, dėl susiklosčiusių jautrių geopolitinės situacijos aplinkybių skatina dar kartą permąstyti bendrabūvio svarbą ir poreikį. Objekto lokacija ir pobūdis pats iš savęs komunikuoja atvirumą, prieinamumą ir kviečia juo naudotis. „Krosnies paviljonas“ bus atviras pasiūlymams, projektams, eksperimentams ateinantiems ne tik iš jau egzistuojančios kultūros komplekse SODAS 2123 menininkų bendruomenės bet ir iš šalies. Greta įsikūrusių rajonų bendruomenės galės naudotis paviljonu savo renginiams, šventėms, susibūrimams. Tikimasi, kad ši naujai inicijuojama vieta taps traukos centru ir aktyvia susitikimų, diskusijų platforma kūrėjų ir visoms kitoms aplinkui esančioms bendruomenėms.
Projektas finansuojamas Vilniaus miesto savivaldybės programos „Kuriu Vilnių”.