Kompozitorės Agnės Matulevičiūtės dirbtuvės „Užgarsis: muzikos ir garso kodai“ | BLOSSOM

2022 m. spalio 28 d. FAMM kultūros erdvėje (Vitebsko g. 21, Vilnius), šalia galerijos „Atletika“, kultūros komplekse SODAS 2123, tęsiama edukacinio projekto „Blossom“ dirbtuvių serija. Šį kartą pristatomos kompozitorės Agnės Matulevičiūtės dirbtuvės „Užgarsis: muzikos ir garso kodai“.

 

Medijų ir tarpdisciplininio meno kontekstai, muzikiniai performansai, teatras, kinas, garso menas ir eksperimentai, kurių pagrindas – garsinė raiška, yra kompozitorės / garso menininkės Agnės Matulevičiūtės veiklos laukas. Šiuo metu ji studijuoja meno doktorantūrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur atlieka meninį tyrimą. Juo kompozitorė bando įvesti naują sąvoką muzikos ir garso žodyne – „užgarsis“, susijusią su konceptualiąja muzika bei jos kūrimo būdais. Užgarsis – tai iš esmės naujas požiūrio taškas į garso mediją. 

 

Šių teorinių bei praktinių dirbtuvių metu kompozitorė dalinsis žiniomis apie įvairias garso bei muzikos konceptualizavimo technikas, analizuos savo ir kitų kūrybos pavyzdžius, kurių esmė – ištirti, kaip įmanoma tarpdiscipliniškai ir konceptualiai pažvelgti į garsą bei kaip juo koduojamos autorių idėjos, kokios minčių transformacijos vyksta šio proceso metu. Praktinėje dirbtuvių dalyje bus mokomasi pamatyti garsu.

 

Matulevičiūtė nuo 2014 m. aktyviai dalyvauja grupinėse parodose, meno bei šiuolaikinės muzikos festivaliuose, menininkų rezidencijose Lietuvoje bei užsienyje. Jos muzika parašyta kinui skamba tarptautiniu mastu, pripažinta „Sidabrinės gervės“ apdovanojimu. Taip pat kompozitorė yra sukūrusi muziką daugiau nei 20 spektaklių, rodomų didžiausiuose Lietuvos teatruose, yra nominuota už geriausią muziką teatrui. Ji toliau aktyviai bendradarbiauja su įvairių sričių menininkais, yra muzikos festivalio „Muzika erdvėje“ meno vadovė, bei tarptautinio teatro festivalio „Sirenos“ klubo organizatorė. 

 

Dirbtuvių data: 2022 m. spalio 28 d. 17:30 val.

Renginys vyks FAMM kultūros erdvėje (Vitebsko gatvė 21, Vilnius), SODAS 2123 kultūros komplekse.

 

Registracijos forma į dirbtuves:

https://forms.gle/Nrey6i7USQxMcCTh9

 

Renginys vyks lietuvių kalba.

Renginys nemokamas.

Trukmė: 2,5 valandos. 

 

Šis renginys yra SODAS 2123 įgyvendinamo projekto „Edukacinių dirbtuvių serija „Blossom“ dalis.

 

Renginį organizuoja kultūros kompleksas SODAS 2123. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Pagrindinis informacinis partneris – 15min