Kirsty Kross

Kirsty Kross yra menininkė ir eko-feministė iš Brisbano, Australijos, šiuo metu gyvenanti Osle, Norvegijoje. Jos kūrybinė praktika apima performansus, hepeningus, muziką, piešinius ir instaliacijas.
Kirsty daugiausia dėmesio skiria žmonių reakcijoms į klimato krizę ir su ja susijusiems ekonominiams, socialiniams ir politiniams reiškiniams. Ji įtraukia auditoriją į šias sudėtingas temas per absurdiškas intervencijas, kuriomis ne tik komentuoja dėmesio ekonomiką, bet ir griauna bei perkonfigūruoja socialines, viešąsias ir (arba) institucines struktūras.

Kirsty Kross baigė magistro studijas Berlyno menų universitete ir meno istorijos bakalauro studijas Kvinslendo universitete. Norvegijoje menininkė pristatė savo kūrybą bei performansus Norvegijos nacionaliniame muziejuje, Tegner trienalėje, Bergeno asamblėjoje, Høstutstillingen, KUBE, Tenthaus ir PINK CUBE. Berlyne Kirsty dalyvavo parodose „Clockwork Gallery“, „Parkhaus Projects“ ir „Galerie Crystal Ball“, o Stokholme – „Supermarket Art Fair“ ir Švedijos menininkų asociacijoje. 2000–2010 m. ji buvo viena iš elektropunk performansų grupės „Team Plastique“ įkūrėjų, kuri grojo visoje Europoje ir Australijoje – Glastonberio festivalyje 2008 m., Berlyno bienalės uždarymo vakarėlyje 2006 m. ir didžiausiame Australijos muzikos festivalyje „The Big Day Out“ 2004 ir 2005 m.

Rezidenciją remia Šiaurės šalių ministrų taryba, Šiaurės ir Baltijos šalių kultūros mobilumo programa.
Kirsty Kross rezidenciją organizuoja Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga. Rezidencijos kuratoriai – Aušra Vismantaitė-Silva, Monika Kalinauskaitė ir Edvinas Grinkevičius.
SODAS 2123 veiklas remia Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.