Ievos Maslinskaitės kūrybinės dirbtuvės apie mikrobinį savęs supratimą „Alt lab“ laboratorijoje

Gruodžio 20 d., antradienį, 19.30 val. „Alt lab“ nedisciplininių tyrimų laboratorijoje (Vitebsko g. 23, III a., Vilnius), kultūros komplekse SODAS 2123, vyks menininkės Ievos Maslinskaitės kūrybinės dirbtuvės apie mikrobinį savęs supratimą „Mikrobiniai Patys“.

Menininkė kelia įvairius klausimus. Ką reiškia gyventi Petri lėkštelėje? Kaip žmogaus patirtį priartinti prie nežmogiškosios (eng. non-human) patirties, priimant pažeidžiamumą per mikrobinį savęs supratimą? Kaip savęs supratimas esant mikro-bendruomene gali ugdyti glaudesnį savęs ir kito, savęs ir aplinkos santykį?

Dirbtuvių metu rituališkai bus siekiama permąstyti žmonių ir nežmonių (eng. non-human) santykius auginant bendruomenės Petri lėkštelę — taip įveiksminant bendruomenę ir pradedant dialogą apie non-human bendruomenes. Tirpdant formalias Petri lėkštelės ribas bei išankstines mokslines nuostatas, dalyviai bus kviečiami savo kūno tepinėliais [prisilietimais] prisidėti prie terpės auginimo neformaliose Petri aplinkose; kartojant prisilietimo veiksmą Petri lėkštelės apjungs visų
dalyvių kūnus.

Po dirbtuvių surinktos mikro bendruomenės bus auginamos Alt Lab erdvėje, kur mikrobiologės Audronės Maslinskienės pagalba bus atpažinti jas sudarantys organizmai. Apie augančias bendruomenes dalyviai bus informuojami naujienlaiškiais iš radinių ir fotografinės dokumentacijos.

Vyksmo rezultatas bus leidinys, apjungiantis dirbtuves, augančių mikrobendruomenių dokumentaciją, mikrobiologų išvadas ir naujienlaiškius dalyviams apie augančias bendruomenes.

Ieva Maslinskaitė yra tarpdisciplininio meno kūrėja, nagrinėjanti sukreivintos (queer) ekologijos temą. Vedama įsitikinimo, jog norint pereiti prie ekologiško būvio, reikia destabilizuoti binarinį aplinkos suvokimą, ji domisi, kaip galėtume kurti drauge su kitomis rūšimis, tokiomis kaip mikroorganizmai ar grybai. Pasitelkdama organinius ir dirbtinius procesus, kūrėja įgyvendina laikinas ir mutuojančias instaliacijas, skulptūras ir kitus vaizduojamuosius darbus.

Audronė Maslinskienė yra mikrobiologė ir Ievos močiutė. Jos veiklos sritis – paieška mikroorganizmų, produkuojančių fermentus, kuriuos galima pritaikyti gamyboje, darbas mikroorganizmų genetikos ir selekcijos laboratorijoje.

Kūrybinių dirbtuvių data – gruodžio 20 d., 19.30–21.30 val.

Renginys vyks „Alt Lab“ laboratorijoje (Vitebsko g. 23, III a.), kultūros komplekse SODAS 2123.

Registracija adresu o-o@o-o.lt

Daugiau informacijos http://www.o-o.lt

Įėjimas į renginį nemokamas, renginys vyks lietuvių kalba.

Trukmė – 2 valandos.

Renginį organizuoja VšĮ Institutio Media kartu su Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.