How to create immigration law for good rap music & how to practise humanity?

Sausio 19 d. 17 val. kviečiame į SODAS 2123 reziduojančių menininkų Mako Ishizuka ir Vicente Mollestad kūrybos pristatymą.

Renginio metu Vicente Mollestad (Bolivija/Norvegija) papasakos apie savo meninį tyrimą, apie kanibalizmą kaip antikolonijinę strategiją ir kaip nuspėti rytdienos reperius iš šiandienos imigracijos srautų.

Mako Ishizuka (Japonija/Švedija) pristatys projektą, kuris menininkei keliaujant per skirtingas vietas ir būnant svetimšale vystosi bei keičiasi priklausomai nuo vietos konteksto, kūrėjos rengiamų kūrybinių dirbtuvių bei bendravimo su vietiniais gyventojais.

Pristatymas vyks Vilniaus dailės akademijoje, Doktorantūros studijų pastate, 102 auditorijoje, Malūnų g. 3, Vilnius.

Renginys vyks anglų kalba.

Mako Ishizuka gimė Kobėje, Japonijoje. Ji studijavo tarpdisciplinines studijas (kultūra / filosofija / sociologija), taip pat – meno studijas Rietveldo akademijoje Amsterdame ir Malmės meno akademijoje Švedijoje. Daugelis jos projektų sukurti rezidencijose, pavyzdžiui, Capacete (Brazilija), Bag Factory (Pietų Afrika) ir IASPIS (Švedija); taip pat bendradarbiaujant su vietiniais gyventojais – architektų grupe Septembre (Prancūzija) ir Kobės universiteto Tarpkultūrinių studijų mokykla (Japonija). Savo kūrybinę praktiką ji menininkė yra pristačiusi Venecijos architektūros bienalėje, EHESS Paryžiuje, Tokijo šiuolaikinio meno muziejuje, Vienos „Kunsthalle Exnergasse“, Tarptautiniame literatūros festivalyje Rygoje ir kt. Už socialinį projektą apdovanota „Fondazione Pistoletto“ prizu tarp UNIDEE stipendijos laureatų.

Nuo 2018 m. dirba prie projekto „After-Ripening & Corruption“, kuriame nagrinėja kultūrinius ir kalbinius vertimus keliaujančių žmonių gyvenime. Projekte ji tyrinėja, kas lieka judėjimo proceso šešėlyje, pavyzdžiui, emocijos, nukrypimai ir numanomos klaidos. Ji Mako Ishizuka keliauja per įvairias platformas, tampa svetimšale, plėtoja naujus ryšius vietiniame kontekste bei atlieka socialinius eksperimentus ir dirbtuves su sutiktais žmonėmis. Taip ji siekia išryškinti žmogiškuosius instinktus ir aktyvų požiūrį į aplinkoje vykstančius pokyčius.

Vicente yra Bolivijoje gimęs menininkas, gyvenantis tarp La Paso (Bolivija) ir Skieno (Norvegija). Savo meninėje praktikoje Vicente tyrinėja, kaip kolonializmas daro įtaką globalizmo, imigracijos ir kultūros kūrimosi raidai Vakarų ir ne-Vakarų santykių kontekste.

Menininkas naudoja įvairias medijas – instaliaciją, tapybą, garsą, tekstą ir performansą bei nuolat tyrinėja alternatyvias erdves, auditorijas ir kaip jos keičia jo kūrybinę praktiką.

Tarp naujausių menininko projektų – tyrimas apie Europos kanibalizmą kine, sukurtame XX a. 7-8 dešimtmečiais. Taip pat jis domisi, kaip pasaulinė imigracija ir pasaulio politika formavo ir iki šiol formuoja Norvegijos repo sceną.

Mako Ishizuka ir Vicente Mollestad rezidenciją remia Šiaurės šalių ministrų taryba.

SODAS 2123 veiklas remia Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Dėkojame Vilniaus dailės akademijai.

Viršelio nuotrauka: Vicente Mollestad The Current is strong and un-western, instaliacija, Spriten Kunsthall, 2022.