Hildur Elísa Jónsdóttir

Hildur Elísa Jónsdóttir – menininkė, muzikantė ir kompozitorė. Ji domisi pasakojimų kūrimu ir kasdienybės įkvėptų patirčių įvietinimu. Savo darbuose Hildur Elísa kalba apie santykių estetiką, o siekdama perkurti normatyvinius pasakojimus, ji pasitelkia institucinės kritikos metodus.

Kurdama performansus, judančio vaizdo kūrinius, instaliacijas ir muziką, menininkė kritiškai vertina normatyvinį elgesį. Perkeldama kasdienius įvykius į netradicines ir absurdiškas scenas, ji siekia mesti iššūkį mūsų supratimui apie stipriai sukonstruotą socialinę tikrovę. Hildur Elísa skatina permąstyti mūsų gebėjimą kurti naujas prasmes ir formuoti savo realybę, visada klausdama „kodėl?“, „ kas būtų, jeigu būtų?“.

Hildur Elísa Jónsdóttir yra baigusi klasikinio klarneto specialybę Reikjaviko muzikos koledže ir dailės bakalauro studijas Islandijos menų universitete. Studijuodama IUA, pagal mainų programą ji stažavosi HSLU (Šveicarija) Kunst und Vermittlung katedroje. Baigusi studijas, atliko praktiką pas menininkę Liną Lapelytę Vilniuje. Jos kūriniai atrinkti į įvairius festivalius: „Gaudeamus Muziekweek“, „Grachtenfestival“, „November Music“, „LungA“, „Platform Nord“, Tokijo bienalę ir „Ung Nordisk Musik“. Juos atliko Juho Myllylä, „K!art“, Jónas Ásgeirs Ásgeirssonar ir Antti Tolvi. Hildur Elísa yra Islandijos menininkų asociacijos valdybos narė bei Islandijos „Ung Nordisk Musik“ pirmininko pavaduotoja. Kartu su Ástríður Jónsdóttir ir Joe Keys yra įkūrusi „Associate Gallery“.

Rezidenciją remia Šiaurės šalių ministrų taryba, Šiaurės ir Baltijos šalių kultūros mobilumo programa.

Hildur Elísa Jónsdóttir rezidenciją organizuoja Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga. Rezidencijos kuratoriai – Aušra Vismantaitė-Silva, Monika Kalinauskaitė ir Edvinas Grinkevičius. Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

SODAS 2123 veiklas remia Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.