Hanna Ijäs

Hanna Ijäs yra tarpdisciplininio ir performanso meno kūrėja iš Helsinkio, Suomijos. Naujausiuose savo darbuose menininkė siekia įprasminti kolektyvinius poreikius, troškimus kontroliuoti, manipuliaciją ir komunikaciją tarp performatyvių žaidimų ir tekstų. Jos tyrimo epicentre – besitęsiantis domėjimasis modernų žmogų supančiomis skaitmeninėmis ir fizinėmis realybėmis.

Hanna Ijäs yra baigusi dailės bakalauro (2018) studijas Karališkoje meno akademijoje Hagoje. 2019 m. menininkė pristatė savo pirmąją tarptautinė solo parodą „Thirst Trap” Kubeko mieste, Kanadoje. Paroda buvo Šiuolaikinio meno centro L’Oeil de Poisson rezidencijos kulminacija. 2020-2021 metais ji dalyvavo Suomijos Menininkų studijų fondo rezidencijoje Tapioloje. Rezidencijos metu Hanna plėtojo naujus kūrinius įvairioms grupinėms parodoms – Mirrored – Photo performansas parodoje (2021) MUU Helsinkio šiuolaikinio meno centre, Kabelių fabrike; End-to-End performansų renginyje Hagoje, Olandijoje (2020). Jos pirma solo paroda Suomijoje įvyko 2021 m. rudenį ThirdSpace galerijoje, Helsinkyje, kur Hanna pristate adaptuotą savo performanso „Thirst Trap” versiją. 2022 m. pavasarį menininkė sukūrė ir įgyvendino performanso meno dirbtuvių serija pavadinimu „Loitering” Oranssi Ry kultūros centre.

Hanna yra pristačiusi performatyvių kūrinių tokiuose renginiuose kaip „Is This Thing On” – Symposium (2019, Olandija), Cinema Under Exposed Festival (2019, Olandija) ir Page Not Found. Menininkė sugrįžo į Karališkają meno akademiją Hagoje kaip vizituojanti dėstytoja, kurdama kūrybines dirbtuves apie performatyvumą ir fikcinį rašymą, kartu su Tina Jeranko.

Hanna Ijäs darbai bei tyrimai buvo remti Arts Promotion Center Finland, Paulo Foundation ir Stroom Den Haag.

Hanna Ijäs rezidencijoje sukurti kūriniai bus pristatyti grupinės parodos Atletikos galerijoje metu spalio mėn. pabaigoje.

Rezidenciją remia Šiaurės šalių kultūros fondas, organizuoja Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga.

Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.