George Finlay Ramsay

George Finlay Ramsay (g. 1988 m., Dandis, Škotija) yra menininkas, dirbantis su poezija, ritualais ir analoginiu kinu. 2017 ir 2018 m. jis sudegino šimtus žmonių atgailų įvairiuose ugnikalniuose visoje Eurazijoje. Jo suklastota epinė poema Raven’s Reprise (2020) pasakoja apie apgavikę varną, keliaujančią per pandemiją ir keičiančią pasaulį į geresnį. Ramsay trumpametražiame filme CASTOROCENE (2021 m.) bebrai iš naujo kuria pasaulį po to, kai žmonės jį sunaikino. Vidutinio ilgio filme Family Fugue  (2022) pasakojama apie tai, kaip mus persekioja mūsų protėviai. Filmuose Nursted, from the sleep side (2023) ir Flesh, Wax & Glass (2023) pasakojama apie užmigusį namą ir šventų ritualų filmavimo iššūkius.

Menininkas kuria planus, kaip po mirties savo kūną įmesti į ugnikalnį.

Rezidencijos metu George Finlay Ramsay ruošis performatyviai paskaitai, apie jo kuriamą vaidybinį filmą The Empedocles Clause,  kuri bus pristatyta simpoziumo „Ne tai karalius, ne žuvis” metu, lapkričio 11 d. SODAS 2123. Jis taip pat planuoja praleisti laiką šmirinėdamas Kalvarijų turguje.

„Kingfisher” tyrėjų rezidencija yra organizuojama Vilniaus Dailės Akademijos Doktorantūros skyriaus kartu su SODAS 2123. Visi rezidentai pristatys savo tyrimus atvirų renginių metu bei tyrėjų simpoziume „Nei tai karalius, nei tai žuvis”, kuris vyks lapkričio 8-11 dienomis Vilniaus Dailės Akademijoje ir SODAS 2123. Daugiau informacijos: https://www.vda.lt/en/doctoral-studies/postgraduate-studies/events-and-exhibitions/research-symposium-2023

SODAS 2123 rezidencijų programą remia Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.