Edukacinės veiklos kūrimo mokymai su asociacija „Kūrybinės jungtys“

Sorry, this entry is only available in Lithuanian.

Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga (LTMKS) kartu su asociacija „Kūrybinės jungtys“ kviečia sąjungos narius ir kitus susidomėjusius kūrėjus dalyvauti edukaciniuose mokymuose, kurių metu bus aptariamos edukacinės veiklos sukūrimo galimybės, teikiamos konsultacijos norintiems pradėti savo edukacinę veiklą. Edukaciniai užsiėmimai vyks 2023 m. birželio 6 ir 13 d. kultūros komplekse SODAS 2123 (Vitebsko g. 23, Vilnius).

Abiejų birželio mėnesio susitikimų metu bus gilinamasi į kūrybingumą kaip kompetenciją ir į kūrybiško mokymosi principus. Kartu su dalyvaujančiomis asociacijos „Kūrybinės jungtys“ fasilitatorėmis Milda Laužikaite ir Rūta Jakute bus mokomasi kurti edukacinį procesą, apjungiantį konkrečias kūrybos formas ir kompetencijas, atliepiantį dalyvių poreikius. Mokymų metu bus sudaromos sąlygos įvardinti mokymosi galimybes, kurias galima būtų pasiūlyti kitiems.
„Kūrybinės jungtys“ – tai asociacija, kuri daugiau kaip dešimtmetį veikia kūrybiško mokymosi srityje. Pagrindinis organizacijos veiklos principas yra įgalinti įvairių sričių kūrybos profesionalus veikti edukaciniuose kontekstuose.

Milda Laužikaitė – kūrybiško mokymosi programų kūrėja, fasilitatorė. Straipsnių apie kultūros politiką, meno politinius aspektus, kūrybišką mokymąsi autorė. Būdama nacionalinio projekto „Kūrybinės partnerystės“ iniciatorė ir vadovė, sukaupė didelę patirtį pritaikydama pasaulyje pripažintą programą Lietuvos kontekstui ir dirbdama įvairiuose lygmenyse, nuo mokyklos-kūrėjo partnerystės iki strateginio visos programos valdymo. Nuo 2016 m. yra asociacijos „Kūrybinės jungtys“ vadovė, inicijuoja tęstines kūrybos profesionalų partnerystes su mokyklomis, kultūros organizacijomis, bendruomenėmis. Veda mokymus kūrybos, kultūros, švietimo profesionalams. Dažnai atstovauja kultūros ir kūrybingumo prieinamumo visuomenei, kūrėjų įtraukimo į ugdymo procesus idėjas viešuose renginiuose, politikos formavimo diskusijose Lietuvoje ir tarptautinėje arenoje.

Rūta Jakutė – internetinių svetainių dizainerė ir kūrybiško mokymosi fasilitatorė. Dešimt metų gyveno Airijoje, kur dirbo su startuoliais ir vedė dizaino sprintus bendruomenėmis apie JT darnaus vystymo tikslus. Nuo 2021 m. dirba su asociacija „Kūrybinės jungtys“ kaip fasilitatorė, naudojanti dizaino mąstyseną ir daiktus žmonių kūrybiškumo atrakinimui mokymuose. Taip pat dirba Airijoje ir Argentinoje (www.kokono.ie) bei yra tarptautinės kūrėjų bendruomenės Design Science Studio narė.

Mokymų datos: 2023 m. birželio 6 ir 13 d., 17.00-20.30 val.

Vieta: kultūros komplekso SODAS 2123 Aktų salė (Vitebsko g. 23, Vilnius).

Vietų skaičius ribotas. Kviečiame registruotis tuos, kas gali dalyvauti abiejose mokymų sesijose. Procesas yra tęstinis, todėl dalyvavimas abiejose sesijose yra itin svarbus.

Registracija (iki pirmosios birželio 6d.)

2023 m. rudenį numatoma pratęsti šį ciklą dar dviem susitikimais, kurių dalyviai bus
lydimi fasilitatorių gryninantis konkrečią edukacinę programą.

Mokymus organizuoja Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga kartu su asociacija „Kūrybinės jungtys”. Šie mokymai yra LTMKS edukacinės programos dalis. LTMKS veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto
savivaldybė.

Nuotrauka – Dovilės Aleksaitės parodos „Oras manyje“ atidarymo performansas.

Nuotraukos autorius Vitalij Červiakov.