Elenos Narbutaitės paskaita kultūros komplekse SODAS 2123

Turėti ar neturėti
Gaisras turi liautis

Ištrauka iš Sade dainos „War of the hearts“. Iš anglų kalbos vertė Elena Narbutaitė

Šeštadienį, gruodžio 9 d., 17val. kultūros kompleksas SODAS 2123 (Vitebsko g. 23, Vilnius) kviečia į menininkės Elenos Narbutaitės paskaitą „Kelios mintys apie maistą ir kontekstą arba vien tik muzika vietoje žodžių“.

Per maždaug 45-as improvizuotas minutes E. Narbutaitė pasidalins savo mintimis – užrašytomis greitai, vis dar rašomomis, atsirandančiomis čia pat, beskaitant. Jos užsimezga, bet nebūtinai lieka su maisto ir mitybos tema, keliaudamos po įvairias žemės ar minčių teritorijas. Jeigu nebus noro kalbėtis daug – arba visai – kartu su menininke klausysimės muzikos. Ji kartais yra daug iškalbingesnė nei žodžiai.

Šiuo renginiu SODAS 2123 užbaigia Monikos Kalinauskaitės kuruotą renginių ciklą, skirtą „šešėlinei“ maisto kultūros pusei – jos organizavimo ir artikuliavimo principams, peržengiantiems skonių ir tekstūrų ribas. Jame meninėmis priemonėmis ieškota nevartotojiško santykio su mityba ir suvokimo, ką veikia į mūsų kūnus ir bendruomenes patenkančios medžiagos. Laisvo formato paskaitų cikle lankytojai buvo kviečiami drauge pergalvoti žmonijos ateities prognozes, ieškoti būdų ne tik auginti ir gaminti, bet ir kaupti ir saugoti, vieni kitus ruošti ilgai žiemai, išplėsti juslinio žinojimo galimybes.

Elena Narbutaitė (g. 1984 Vilnius) aktyviai dalyvauja tarptautinėse parodose, tokiose kaip Liverpulio bienalė 2016 m. ir bendras Lietuvos ir Kipro paviljonas Venecijos bienalėje 2013 m. Tarp jos naujausių grupinių parodų – 5-osios Baltijos trienalės renginys – vienos dienos prologas Lietuvos nacionaliniame dramos teatre Vilniuje 2023 m., „Marsas Sugrįžta“ M. Žilinsko dailės galerijoje Kaune 2022 m., „Prompt“ Gianni Manhattan galerijoje Vienoje, Austrijoje 2022 m. Ji bendradarbiavo kuriant „Federal“, „Nero“ ir „ŠMC Interviu“ žurnalų numerius bei įvairias kitas iniciatyvas, ir yra žurnalo „Bill“, inicijuoto Julie Peeters, bendraredaktorė.

2023 12 09, 17.00, SODAS 2123 Projektų erdvė

Renginių serijos kuratorė – Monika Kalinauskaitė
Grafikos dizainerė – Monika Janulevičiūtė

Renginių ciklą remia Vilniaus miesto savivaldybė
Renginys nemokamas ir vyks lietuvių kalba