Dirbtuvių „Kintantys būviai“ baigiamasis renginys

Kūrybinės dirbtuvės „Kintantys būviai: miesto medžiagos ir jų trajektorijos“, šią savaitę vykstančios SODAS 2123 kvietė architektus ir visus besidominčius statymo kultūra, kartu atrasti ir išbandyti tvarius statybos metodus. Ekskursijose, paskaitose, diskusijose ir praktiniuose užsiėmimuose dalyviai gilinosi į Vilniaus miesto geologinius ir infrastruktūros sluoksnius, miesto medžiagų kūrybinį pernaudojimą, biomedžiagų ir geomedžiagų kūrimą bei jų pritaikymo architektūroje galimybes.

Dirbtuvių metu daug dėmesio skiriama ir realiam darbui su Vilniuje rasta žeme ir jos pritaikymu kuriant erdvinius objektus. Naudojant nereikalingą žemę iš statybų aikštelių ir ją apdirbant suslėgtos žemės technika, kurta instaliacija, kuri lankytojus kvies nusikelti geologiniu laiku ir įsivaizduoti, kaip prieš daugiau nei 15 tūkstančių metų atrodė Vilniaus teritorija, dabartinės Rasų ir Šeškinės kalvos, tuo metu buvusios tirpstančios poledyninės upės krantais.

Baigiamajame renginyje dirbtuvių dalyviai ir organizatoriai pristatys kūrybinį procesą bei rezultatą, o dirbtuvių dirbtuvių vedėjai „kuidas.works“ architektai iš Estijos plačiau pristatys įgyvendintus projektus ir savo kūrybinę bei edukacinę praktiką.

Kuidas.works – Andrea Tamm, Hannes Praks, Maria Luigia,

Dirbtuvių dalyviai: Laima Gaušytė, Justas Žička, Rūta Vadapolienė, Sebastian Schaaf, Aistė Laisvė Viršulytė, Marius Lukošiūnas, Tatjana Acar, Filip Bak, Dominyka Kundrotaitė, Vaiva Aglinskas, Sandra Senavaitytė, Gabrielė Šimkutė, Natallia Markava, Kotryna Šniukštaitė.

Laikas: 19:00, rugsėjo 22 d.

Vieta: lauko erdvė, SODAS 2123

Numatoma renginio trukmė: 1-1,5 val.

Kuratorius – Martynas Germanavičius

Koordinatorė – Eglė Kliučinskaitė

Organizatorius: SODAS 2123, Architektūros fondas, VšĮ „Galerijų savaitgalis“

Partneris – VILNIUS TECH Architektūros fakultetas

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė,

Už pagalbą įgyvendinant projektą dėkojame: „Grinda“, „Vilniaus šilumos tinklai“, „Tech City“, „PERI“, „Naresta“, „Baltcap“