Bryndís Björnsdóttir (Dísa)

Bryndís Björnsdóttir (Dísa) yra menininkė, rašytoja ir tyrėja. Ji baigė meno teorijos ir literatūros bakalauro studijas Islandijos Universitete (2008) bei vizualaus meno studijas Islandijos Meno Universitete (2011). 2010-2016 m. Dísa pradėjo plėtoti tarptautinį tyrimo projektą buvusioje NATO bazėje Islandijoje, pavadinimu Profesinė Rizika (angl. Occupational Hazard). 2009-2012 m. ji prodiusavo meno knygyną, spaustuvę ir projektų erdvę Reykjavike Útúrdúr. Ji taip pat yra baigusi magistro studijas Weissensee Kunsthochschule Berlyne (2017), tarpdisciplininių tyrimų programoje Erdvės Strategijos (angl. Spatial Strategies). 2019-2022 metais Dísa plėtojo ir prodiusavo tyrimų projektą IMMUNE/ÓNÆM, kuris veikė kaip paroda bei diskusijų platforma Living Art muziejuje Reykjavike. Ji yra queer&feminist ekologijos ir ritualinių praktikų kolektyvo Many Headed Hydra narė bei iniciatyvos AIVAG (Artist in Iceland Visa Action Group) įkūrėja, kuri atstovauja kultūros darbuotojų, turinčių imigranto statusą Islandijoje, darbo teises.

Dísa praktika remiasi poetinių ryšių kūrimu ir susipinymu tokiose temose kaip peizažai, technologijos, kūnai ir ekonominė jėga. Pastaraisiais metais ji fokusavosi į alternatyvius gamtos ir de-kolonizuotų žemių suvokimus.

Bryndís Björnsdóttir rezidencijoje sukurti kūriniai bus pristatyti grupinės parodos Atletika galerijoje metu spalio mėn. pabaigoje.

Rezidenciją remia Šiaurės šalių kultūros fondas, organizuoja Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga.

Lietuvos  tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Bryndís Björnsdóttir rezidenciją taip pat remia Muggs Resident Fund, priklausantis Islandijos menininkų asociacijai (SIM).