Brigit Arop

Brigit Arop yra Taline gyvenanti laisvai samdoma meno darbuotoja. Ji yra baigusi semiotikos studijas, savo praktikoje daugiausia kuruoja ir rašo. Kuratorė domisi queer-feministinėmis meninėmis praktikomis, kurios jautriai apjungia medžiagiškumą, tekstą, autoteoriją ir besikeičiančias vertybes pašiepiantį humorą.

Arop Tartu universitete įgijo semiotikos ir kultūros teorijos bakalauro laipsnį, o Estijos menų akademijoje – kuratorystės magistro laipsnį. Paskutiniai jos kuratoriniai projektai buvo Sarah Nõmm bei Marios Izabellos Lehtsaar dueto paroda „Beauty in the Belly of the Beast“ Draakoni galerijoje Taline (2023 m., kuruojama kartu su Anita Kodanik) ir grupinė paroda „Greetings, and Whatever Customarily Restores a Bond About to Break“ Kogo galerijoje Tartu (2023 m.).

Nuo 2022 m. B. Arop yra kviestinė dėstytoja Estijos dailės akademijoje. Ji  – viena iš menininkų inicijuojamos erdvės „Infinite Life Gallery“ Taline (Estija) vadovių, taip pat atlieka performansus su po šiukšlių konteinerius nardančia grupe „Üle Prahi Collective“.

Rezidencijų programą SODAS 2123 remia Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.