Bendruomenės daržo forumas | Aušra Vismantaitė-Silva

Kas yra bendruomenės daržas? Kokiais būdais bendruomenės daržas gali tapti aktyvizmo, kultūros, tarpusavio ryšių, įsitraukimo, abipusės paramos įrankiu? Kas nutinka, kai susitinka ir kartu veikia skirtingi žmones? Kaip auginamas kolektyvinis išradingumas bei skatinamas bendruomenės dalyvavimas ir įsitraukimas? Kaip dirbti su lokalia vietos ir miesto erdvės specifika?

Rugpjūčio 18 d. 18 val. SODAS 2123 vyks bendruomenės daržus kuruojančių žmonių forumas. Maloniai kviečiame prisijungti ir aktyviai dalyvauti, bandant kartu atrasti atsakymus į keliamus klausimus.

Renginio iniciatorė – SODAS 2123 rezidencijų programos dalyvė Aušra Vismantaitė-Silva. Ji yra nepriklausoma tyrėja, meninių, socialinių bei ūkinių projektų kuratorė, gyvenanti Lietuvoje ir Meksikoje. Pastaruoju metu Aušra užsiima prieš-kolonijinio peizažo, augalų migracijos, skirtingų agrotechnikų, sodininkavimo, kolektyvės atminties tyrimais. Taip pat ji kuruoja bendruomenės daržą „Daržas 2123“, kuris yra įsikūręs kultūros komplekso SODAS 2123 teritorijoje.

Bendruomenės daržas sutelkia dėmesį į aktyvų bendradarbiavimą su vietos bendruomene per įvairius kūrybinius procesus – bendradarbiavimo archyvus, pokalbius, dalyvaujamąją bei bendruomeninę veiklą. Rezidencijos SODAS 2123 metu, per bendruomenės daržo kontekstą Aušra siekia permąstyti maistą ir žemės ūkį, kaip pamatines gyvenimo išraiškas, atkreipdama dėmesį į socialumo, saugumo, istorijos, autonomijos, bendruomeniškumo bei kasdienės rutinos elementus.

Renginys vyks SODAS 2123, Vitebsko g. 23, knygyno „Hubris“ patalpose (įėjus pro pagrindinį įėjimą, pirmame aukšte, pasukti į kairę). Daugiau informacijos:

Aušra Vismantaitė-Silva

+37067472653

ausra.vismantaite@gmail.com

Renginys yra SODAS 2123 rezidencijų programos dalis. SODAS 2123 rezidencijų programą remia Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.