Ken De Cooman paskaita: Prototipavimo architektūra

SODAS 2123 ir Architektūros fondas kviečia į architekto ir tyrėjo Ken De Cooman paskaitą Vilniuje. Paskaitoje „Prototipavimo architektūra” Ken plačiau pristatys „BC Architects & Studies & Materials” studijos darbą ir kūrybinį procesą vystant inovatyvias statybines medžiagas.

Ken De Cooman yra vienas iš „BC Architects & Studies & Materials” įkūrėjų ir RWTH Acheno universiteto instituto „statybos aktų“ jaunysis profesūros mokslo darbuotojas. Jis yra filosofijos ir architektūros magistras bei psichologijos kandidatas. Pradėjęs dirbti architektu, Kenas De Coomanas daugiausia dėmesio skyrė statyboms iš žemės, įgyvendino keletą projektų Europos ir Afrikos žemyne. Šiandien Ken De Cooman yra „BC Materials” direktorius ir atsakingas už medžiagų kūrimą.

„BC Architects & Studies & Materials“ – mišria praktika užsiimanti įmonė, projektuojanti ir vykdanti „statybos aktus“, kuriais siekiama sisteminių pokyčių statybų sektoriuje. Kompanijos tikslas – kurti ir skleisti bioregioninį, žiedinį, estetišką, įtraukų ir menko technologijų taikymo principu pagamintą dizaino. Dirbame protu ir rankomis, įsitraukdami į tokias veiklas kaip bendruomenės organizavimas, medžiagų gamyba, sandorių sudarymas ir vykdymas, mokymas ir prototipų kūrimas. Siekiame daryti teigiamą poveikį žmonių idėjoms ir mūsų planetai ir veikiame ateities kartų labui.

Kompanija „BC Architects“ yra dalyvavusi Venecijos architektūros bienalėje (2018 ir 2023 m.), Oslo architektūros trienalėje (2014 ir 2019 m.) ir tarptautinėje Roterdamo architektūros bienalėje (2018 ir 2021 m.), taip pat yra laimėjusi stipendiją pagal „BeCircular“ bei „Vlaanderen Circulair“ stipendijų programas.

Laikas: 18:30, rugsėjo 18 d.

Vieta: Aktų salė, SODAS 2123

Kuratorius – Martynas Germanavičius

Koordinatorė – Eglė Kliučinskaitė

Organizatorius: SODAS 2123, Architektūros fondas, VšĮ „Galerijų savaitgalis“ 

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė