Aistė Laisvė Viršulytė / R-coating

R-coating – tai mikro-paroda apie:

 • Šiuolaikinius nusikaltimus inovatyviomis priemonėmis.
 • Nelegalius medicininius eksperimentus.
 • Naujas galimybes suluošinti/nužudyti žmones.

  Parodą sudaro trys darbai – tyrimas ir du meno kūriniai. Tai masinių technologijų išsivystymo lygio dokumentalumo atspalvį turintys darbai, kuriuose renkamasi fiksuoti tikrą vaizdą, netobulą garsą, vengiama teatrališkumo, asmeniškumo, ar bereikalingo estetizavimo. Menininkės kūriniai tampa slaptomis žinutėmis, kuriomis reikia patikėti.

  Parodos veikimas ir lankymas vyksta nuo 2022 12 20, „ilgo bėgimo“ (angl. long run), „vienas po kito“ (angl. one by one) principais. Parodą planuojama tęsti kol iš žiemos bus „perbėgta į vasarą“ – 6 mėnesius, iki 2023 06 20. Simboliškai – iš problemų įšalo pradžios (žiemos saulėgrįžos) į karščių pradžią (vasaros saulėgrįžą).

  „Ilgam bėgimui“ reikalinga ir gera sveikata, ir atsparumas, ir valia. „Bėgimas“ yra ir laikas, ir darbas, per kurį tarsi pakeičiama situacijos pozicija. Įšalą galima sieti su visiškai įstrigusia situacija ir žmonių neveikimu – problemos ignoravimu, nesprendimu, tolinimu, psichologiniu atsiribojimu, emociniu šaltumu. Tikimės, kad pasiekus vasaros kulminaciją, (kai Saulė Vilniuje bus aukščiausiame taške virš horizonto), R-coating parodoje analizuojamos problemos pradės tirpti.

  GAPS GALLERY – mikro galerija, prisitaikydama prie lankytojų dirbanti lanksčiu grafiku, taip padidindama savo išlikimo galimybę.

  Aistė Laisvė Viršulytė – tarpdisciplininė menininkė-tyrėja, gimusi devintajame dešimtmetyje ir didžiąją gyvenimo dalį praleidusi Vilniuje. Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų asociacijos narė, kurios dabartinei kūrybai būdingas dokumentalumas. Menininkės dėmesys nukreiptas į meno ir mokslo laukus, inovacijas, neurotechnologijas, aktyvizmą, žmogaus teises, įtaigos metodus, medicininius eksperimentus, visuomenės procesus, mitų konstravimą, įvykių interpretacijas, vietos specifiką ir t.t.

  Parodos lankymo laikas:

  2022 12 20 – 2023 01 20, antradienį – penktadienį, nuo 16:00 iki 19:00 val. Iš anksto susitariant telefonu galima apsilankyti kitu laiku. Telefono nr. +37064077007.

  2023 01 21- 2023 06 20. Reikalinga išankstinė registracija, siunčiant SMS su vardu (galima anonimiškai) ir laiku, kada norėtumėte atvykti. Tinkamiausias laikas: darbo dienomis, nuo 10:00 iki 20:00 valandos. Telefono nr. +37064077007.